3. ligový turnaj mladších žáků

Florbal Plzeň

V neděli 4. 11. 2018 hrály oba týmy plzeňských goril. Bílý tým pořádal. Hned z kraje bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli na hladkém chodu turnaje. Opravdu VELKÉ DÍKY! Oranžový tým si udělal výlet do Klatov. A teď k florbalu samotnému.

V prvním zápase jsme narazili na „Krokodýly z Tlučné“- stále se zlepšující tým. První polovinu utkání jsme zahráli vyloženě špatně. Neběhali jsme, nenahrávali si a bylo to hodně znát. Tlučná tuhle polovinu zaslouženě ovládla, měla chuť hrát. Po přestávkové domluvě bílé gorilky zabraly a hned v první minutě druhé poloviny zápas otočily. Nakonec z toho bylo vítězství 6:3.

2:0 svítilo na světelné tabuli po našem druhém zápase. FBC volí proti nám zvláštní taktiku. Jeden si stoupne před branku a čeká, až tam doletí balonek. Tyhle zápasy nejsou moc o florbalu, ale my se s tím musíme vypořádat. Musíme hrát to, co jsme si před zápasem řekli. Taktika FBC by pro nás neměla být problémem při herní vyspělosti našich hráčů.

Poslední zápas proti osmičlennému (včetně brankáře) týmu Domažlic byla jen formalita. Domažličtí byli po předchozích zápasech unaveni, v zápase jsme zvítězili 11.1.

Musíme se naučit hrát (trénovat) za každé situace naplno. Do zápasů si někteří přenáší své tréninkové tempo, potom to tak vypadá. Pozitivní je, že umíme zabrat a ukázat, že to v nás je. Co takhle to ukazovat stále? 😀