Prosincový turnaj

Florbal Plzeň - Mladší žáci

4. 12. 2016 proběhl další turnaj mladších žáků. Tentokrát jsme měli oba týmy v „A“ koši.

Modré gorilky skončily na pěkném druhém místě, kdy prohrály pouze s Chebem. Zápas to byl velice vyrovnaný. První gól padl po našem nešťastném střídání, kdy jsem kluky odvolal na střídačku a soupeř využil našeho zmatku a skóroval. Chyba trenéra – kluci omlouvám se. Pak jsme srovnali krok a snažili se o obrat v zápase. Nepovedlo se, ale kluci se snažili. Příště už Cheb porazíme! 🙂  Ostatní zápasy byly v naší režii. Ještě nám chvilku zatopily oranžové gorilky. Dokázaly s námi držet krok a tempo první polovinu zápasu. Pak ale rozhodla zkušenost a modří slavili vítězství. Roli obránců si vyzkoušeli Matěj. Č a Tomáš L. a oba uspěli. 

Oranžoví skončili na 4. místě. Dobrý výsledek v „A“ koši. Porazili Slavii 2:0, prohráli s Chebem 2:5. Cheb nám dal v prvních 30 vteřinách po našem zmatku v obraně 2 góly. Pak jsme se herně zvedli a byli Chebu rovnocenným soupeřem – hlavně druhou polovinu zápasu. Začátek zápasu byl asi ovlivněn respektem z výšky soupeřů. 🙂 V dalším zápase jsme vysoko prohráli s FBŠ SLAVIA Plzeň orange a poslední zápas jsme potrápili naše starší kamarády z FBŠ.

Na každém turnaji je vidět, jak se posouváme dopředu, že přenášíme věci z tréninku do hry. Ukazují se ale i naše nedostatky, na těch musíme zapracovat (střídání za hry, standardní situace …). Kladně hodnotím i prohazování dvou / tří hráčů z týmu 2004 do 2005 a naopak. Hráči tím získávaní zkušenosti. Mladší hráči si zahrají se zkušenějšími a naopak ti  zkušenější si mohou vyzkoušet roli tahouna svého týmu. 

Budu se snažit prosadit, abychom mohli na turnaje přihlásit 3 týmy. 2 x 7 minut na tři pětky je opravdu málo. 

 

TK