Sobotní maraton

Mladší žáci

V sobotu 8. 4. 2017 se konaly další turnaje mladších žáků. Naše gorilky byly rozděleny do tří týmů. Dva týmy zůstaly na Plzeňsku, jeden odcestoval na výběrový turnaj do Chodova.

 

Oranžové gorilky

Oranžoví začali turnaj proti týmu Rokycan. Někteří hráči nedorazili, proto jsme hráli na 6 útočníků a tři obránce. Rokycany daly první gól zápasu a už to vypadalo na prohru. V poslední minutě jsme ale zabrali a nakonec zvítězili 2:1. V druhém zápase nás přehrál tým FBŠ Slavia Plzeň 6:0. Slávisté byli prostě lepší a zaslouženě vyhráli. V dalším zápase jsme narazili na tým výběru děvčat z KVaPL. Děvčata hrála výborně. Bylo vidět, že je to výběr. Prohra 3:1 asi odpovídá hře. Pár šancí ještě proměnit šlo. V tomto zápase už nás bylo 10 do pole! Poslední zápas jsme sehráli s týmem FBC Plzeň Blue. Prohráli jsme 4:1, ale nedali jsme jim to zadarmo. 

Všechny musím pochválit za předvedené výkony, z Rokycan jsme mohli odejít se vztyčenou hlavou. 

Nakonec bych chtěl poprosit hráče, ale i rodiče o svědomitější sledování nominací na turnaje a hlavně o včasné omlouvání!

TK

 

Modré gorilky

… bude doplněno

 

Výběrový turnaj v Chodově

7 gorilek z mladších žáků si v sobotu odpoledne zahrálo trojkový florbal v Chodově. Jeli jsme tam plni očekávání, chtěli jsme turnaj vyhrát. V základní skupině jsme vysoko poráželi své soupeře a s přehledem skupinu vyhráli. Bavili se florbalem, dávali krásné góly a soupeře nepouštěli do hry. Když přeci jen soupeř zahrozil, náš v pohodě chytající brankář jejich šance likvidoval.

Ve stejném duchu se odehrávala i nadstavba turnaje – až na finále. Ve finále v týmem Karlových Varů jsme měli střeleckou smůlu. Orazítkovali jsme několikrát tyč nebo snižovák. To, co šlo do branky pochytal tradičně výborně chytající brankář.  Troufnu si tvrdit, že i v tomto zápase jsme byli lepším týmem. Hraje se ale na góly a ty dával soupeř. Tři branky jsme dostali z dorážek nastřeleného balonku na branku, jednu do „prázdné“ – při hře bez brankáře. Mám se povedlo pouze jednou překonat soupeřovo brankáře. Karlovy Vary slaví první místo v turnaji porážkou našich výborně hrajících gorilek. 

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen náš hráč – Ondřej Sihelský, nejlepším brankářem byl vyhlášen strážce karlovarské branky.

Soupeřům gratulujeme, ale příště zvedneme ruce nad hlavu my. 🙂 

FBŠ Plzeň

TK