Dorostenci válí a přezimují na prvním místě druhé ligy!!!

Florbal Plzeň
Dorost dokazuje, že mu druhá liga bude malá a většinou s přehledem zvládá své utkání. Jsme v půli cesty a přesně na místech, které bychom si představovali na konci sezony.

V prvním kole nás čekal soupeř z Klatov a Horšovského Týna. Zápas s Klatovy byl pro nás jednoznačnou záležitostí a postupným zvyšováním tempa jsme plynule zvyšovali i vedení na konečných 6:0, po třetinách 1:0, 2:0 a 3:0. V zápase se zaskvěl Matěj Albrecht dvěma góly. V druhém zápase jsme se velice natrápili na vstřelení branek a dokonce to vypadalo na první bodovou ztrátu, ovšem trenér Gregořica time outem a nacvičeným signálem strhl vedení ve prospěch našeho týmu. Výhra 5:4 byla sice vydřená, ale zasloužená. Sniperem zápasu byl Vojtěch Mrvík, který zničil soupeře čtyřmi granáty.

V druhém kole jsme zajížděli na půdu Karlových Varů. Úvodní zápas proti jejich prvoligové rezervě jsme zvládli na jedničku a podali týmový výkon. Bodovalo hodně hráčů a každý gól byl důležitý. Jediný dvoubodový hráč z našeho týmu byl v tomto utkání David Štorch, který proměnil dvě příležitosti. Další zápas jsme hráli opět proti Béčku, tentokrát ze Slavie. Zatím nejtěžší soupeř na kterého jsme narazili. Zápas nebyl jednoduchý, přesto jsme ho dokázali kontrolovat prakticky od začátku do konce. Bylo z toho vítězství 5:3. Dvěma góly se ukázal střelec Matyáš Longauer z Tlučné, který posílil náš tým před sezonou.

Třetí kolo nás svedlo dohromady s Rokycany, asi největším konkurentem na zisk titulu 2. dorostenecké ligy. Zápas měl šťávu a hrál se opravdu krásný florbal minimálně prvoligové úrovně. I přesto, že jsme byli dvě třetiny jasně lepší, tak nás Rokycany vytrestali. Lekce z produktivity byla hlavně na konci zápasu, kdy Rokycany dvěma slepenými góly otočili výsledek na konečných 4:5. Dvě asistence si připsal Matěj Albrecht. Mezi střelce se zapsali hned čtyři hráči.
V dalším zápase si naši borci s přehledem poradili s týmem Sokolova a po pohodovém průběhu zvítězili 3:0. O dvě branky se postaral Filip Zapletal a jednu přidal David Štorch.

Ve čtvrtém kole se již zápasy opakovali a tak jsme opět narazili na tým Klatov. I když se nám ze začátku nedařilo proměňovat šance, tak jsme nakonec smůlu prolomili a v zápase došli za jasným vítězstvím 8:1 po třetinách 3:1, 1:0 a 4:0. V zápase byl nejvíce vidět Jakub Sutner a Matěj Albrecht, oba si připsali po třech kanadských bodech. Druhý zápas čtvrtého kola byl proti GOGU z Horšovského Týna a zápas to byl velmi vyrovnaný a daleko těžší než první utkání. Po dvou třetinách jsme vedli pouze o jednu branku a tak bylo na drama zaděláno až do konce. Soupeř ještě ke všemu v třetím dějství vyrovnal na 4:4. My jsme ale situaci zvládli a dokázali odskočit na 5:4 a na konci zápasu přidat pojistku v podobě šesté branky. V zápase se vytáhl teprve prvním rokem starší žák Dominik Buranský, který rozdal čtyři přesné přihrávky.

Půlku sezony máme za sebou a dá se hodnotit především kladně. Tým je na prvním místě druholigové tabulky a směřuje za postupem do první ligy.

Mezi třemi tyčemi se blýská a ani na minutu nepustil nikoho jiného do brankoviště Martin Lenárt. S průměrem 2.89 branky na zápas je naší oporou a jednoznačnou jedničkou našeho týmu. Celkově drží druhé místo v průměru branek na zápas v celé soutěži! V počtu výher je pak na jasném prvním místě.

Mezi nejproduktivnější TOP 10 se z našeho týmu dostal jen ostrostřelec David Štorch, který z devíti bodů má hned 8 zářezů za vstřelení branky. V tabulce střelců celé soutěže mu patří průběžné druhé místo a na Dominika Brteka z Karlových Varů ztrácí pouze jeden gól. Do TOP 10 střelců se od nás vešel ještě Vojtěch Mrvík, který slavil sedmkrát a drží sedmou pozici z celé soutěže.

Mezi nejlepší nahrávače patří Dominik Buranský, který je na děleném prvním místě s Vratislavem Polívkou ze Slavie. Dominik má ovšem odehráno o dva zápasy méně!!! Do první TOP 10 se vešel ještě Matěj Albrecht a Štěpán Kaas.

Závěrem bych chtěl pochválit celý tým, protože všichni odevzdávají na hřišti maximum a společně jdeme za svým cílem. Ve vyrovnaných zápasech bylo nejdůležitější, že máme úderné všechny tři formace a o body se dělí všichni hráči našeho týmu. A to je velice důležité, protože když se v nějakém zápase jedné formaci nedaří, tak je zastoupí v pohodě jiná.