Dosud neporaženi

Florbal Plzeň

Uplynulý víkend jsme uspěli v těžkém souboji proti Sokolovu a upevnili se vedoucí pozici. Sokolov má dost zkušených hráčů a všechny zápasy proti nim jsou velmi obtížné, což se potvrdilo i tentokrát. Jsou silní na balonku, snaží se kontrolovat hru a jejich nejlepší hráči dokážou dostat soupeře pod tlak. Především jsme nechtěli prohrávat, což se úplně nepovedlo 🙂 V 5. minutě jsme šli do oslabení a poprvé v sezoně jsme v něm inkasovali – 0:1. Po zvýšení úsilí se nám skóre podařilo ještě v první třetině otočit na 3:1. Po zbytek zápasu, když se Sokolov dostal na dostřel jediné branky, jsme v zápětí zase odskočili a naštěstí nám to vydrželo až do závěrečného hvizdu. Téměř po třetině odehrané sezony tedy okupujeme první příčku v Divizi A s několikabodovým náskokem. Jako jediní jsme zatím neprohráli v základní hrací době a ve všech statistikách se držíme v popředí.

FBŠ Plzeň

Je to ideální vstup do soutěže, ale ve srovnání s minulým rokem jsou výhry mnohem složitější. Loni jsme s problémy poskládali dva týmy do kategorie mužů a nikdo nic neočekával. Až překvapivě se dařilo, někteří soupeři nás podcenili, snažili se nás přehrát, hrálo se nahoru dolů a útočné akce byly většinou v přečíslení, což je vždy ta jednodušší varianta. Nyní je vidět, že se na nás protihráči maximálně soustředí a snaží se zodpovědně bránit. Musíme sehrát něco „navíc“, aby jsme končili utkání vítězně. Naštěstí se nám to zatím daří a doufám, že tímhle stylem budeme pokračovat. Pomohlo nám doplnění týmu před sezonou a i nyní v průběhu se zdá, že dokážeme ještě pár hráčů přivést. Jsem rád, že je o náš klub zájem, zvyšuje se konkurence v týmu a dospěli jsme k tomu, že při určování sestavy na zápas si mohu dokonce vybírat. 🙂 Již loni mě těšilo, že jsem dostával především kladné reakce na atmosféru v týmu, tréninky atd. Letos jsme trochu pozměnili tréninky, přibyli trenéři, koncepci jsme probrali se zkušenějšími a věřím, že vše posunuli tím správným směrem, aby se klub dále držel v progresi. I vzhledem k příchodu několika hráčů jsme nečekali od prvních tréninků, že určité úpravy a změny budou vnímány stoprocentně kladně, ale cením si toho, že základ týmu, který je naladěn na stejnou vlnu, na sebe navázal všechny ostatní  a atmosféra se drží ve správných vodách. 🙂

Od začátku sezony u nás hrál Matěj Surák a Petr Torma, kteří byli na střídavém hostování v Praze, a hráli tak za nás i za FBŠ Bohemians KB ligu juniorů. Střídavé hostování nyní skončilo a bylo domluveno, že zbytek sezony odehrají právě v FBŠ Bohemians a budou pokračovat v úspěšném tažení nejvyšší soutěží juniorů. Oba výrazně přispěli k naší produktivitě a za celý tým jim děkuji a přeji hodně úspěchů ve zbytku sezony!

Dále bych vás všechny chtěl pozvat na příští herní víkend, kdy se představí muži A i B téměř v domácím prostředí a můžete je přijít podpořit v další honbě za vítězstvím!