Dvě vítězství na závěr

  • Mladší žáci zakončili ligovou sezonu vítězstvím v obou výkonnostních koších.

Modré gorilky:

Modří se dostali do finále ne zrovna po přesvědčivých výkonech proti Tachovu a FBC Blue. S Tachovem dokonce v úvodu zápasu prohrávali 0:1. V zápase měli modří navrch, ale ani zdaleka nehráli na co mají. Výhra 4:1. Na to, že tým Tachova byl složen z poloviny jen z elévů, to měla být jednoznačná záležitost. Od FBC Blue jsme nedostali gól, ale celé utkání jsme odehráli ve stoje. Přizpůsobili jsme se hře našeho soupeře. Utkání jsme sice vyhráli 3:0 a hrálo se skoro na jednu branku. Neproměňovali jsem vyložené šance a špatně / vůbec jsme se nepohybovali. Tohle musíme za každou cenu zlepšit.

Naším nejlepším utkáním bylo finále. Tým FBC White ve skupině vyhrál oba zápasy bez obdržené branky. To jsme chtěli změnit a už od začátku jsme hráli jiný florbal, než jsme předváděli ve skupině. Bylo nás plné hřiště, rychle jsme si přihrávali a soupeře přehrávali. Škoda, že takhle nehrajeme i proti „slabším“ soupeřům. Soupeř ke konci zápasu přidal a snažil se zdramatizovat utkání. Naše jasné vedení 5:1 se  ztenčilo na 5:3. S blížícím se závěrem se přitvrdilo na obou stranách – přesně tak, jak to u těchto vyhecovaných zápasů bývá. Tvrdá hra je moderní, florbal se nehraje v rukavičkách, jen je třeba udržet nervy na uzdě, aby nedocházelo ke zbytečným zraněním. 

Bílé gorilky

Také Bílé gorily na svém turnaji uspěly a svůj koš vyhrály. Bohužel výkony v zápasech proti Oranžovým, Rokycanům, Klatovům a Sokolovu byly velice nevyrovnané a krásné gólové akce střídaly naše hrubé chyby v obraně.  První zápas s oranžovými byl velice ospalý a než jsme zjistili, že zápas začal, prohrávali jsme 0:1. Poté se výkon zlepšil a přišly i nějaké branky. Výsledek však měl být jednoznačně lepší. Ani další zápas proti Rokycanům nebyla žádná óda na florbal. Kombinační hra a přesné přihrávky se nám úspěšně vyhýbaly a nakonec zápas skončil remízou 1:1 – také díky výbornému brankáři soupeře. 

Další dva zápasy proti Sokolovu a Klatovům už byly o poznání lepší a soupeře jsme přehrávali a vytvořili i několik pěkných akcí. Problém nám dělaly především  rychlé brejky soupeřů. Celkově tedy 3 výhry a remíza. 

Oranžové gorilky

Ačkoli se všichni hráči týmu snažili na maximum, nepodařilo se nám na turnaji získat ani bod, což je škoda, jelikož v některých fázích zápasu, jsme byli soupeřům více než vyrovnaní protivníci. Bohužel nás trochu sráží fakt, že soupeři jsou na tom rychlostně i kondičně o něco lépe a chybí nám také větší přehled na hřišti a klid při rozehrávce. Alespoň víme, na čem máme do další sezóny zapracovat a rozhodně jsou v týmu hráči, kteří se mohou posunout výše.

Těmito turnaji skončilo letošní ligové představení mladších žáků. Jeden tým MLŽů si ještě zahraje B koš starších žáků, do kterého se dostal výborným výkonem na minulém turnaji STRŽů. Pak už nás čeká několik přátelských utkání a především výběrové turnaje, kdy každý z hráčů odehraje ještě minimálně dva. Sledujte proto stránky, ať vám neuniknou důležité informace.

Děkujeme hráčům, děkujeme jejich rodičům.

TK&MV