FAT PIPE OPEN 2018 – PLZEŇ – přípravka na plný plyn

Fat Pipe

Výběrový turnaj slibuje vždy něco výjmečného a to se potvrdilo i v téměř domácím prostředí v Plzni na FAT PIPE OPEN. V nabitém dopoledni nás čekaly čtyři zápasy v základní skupině. Hned na úvod jsme sehráli zápas s pozdějším vítězem skupiny B, týmem BSJ Lada. Než jsme se stačili rozkoukat už jsme prohrávali o tři góly. V druhé polovině zápasu jsme se už konečně probrali a zjistili, že jsme na turnaji a ne doma na gauči. Nicméně souboj ukončil hvizd rozhodčího s naší prohrou 8:1.

Zbytek skupiny měl pro nás hladký průběh s vysokým počtem gólů v soupeřových brankách. Pro úplnost výsledky v náš prospěch: FBC Střelci Unhošť 8:3, Florbal Tachov Red 9:0, Florbal Sokolov 11:0. Následná vyřazovací turnajová matematika nás poslala do osmifinále, kde čekal čtvrtý tým ze skupiny C. Utkání jsme měli od začátku pevně v rukou a s přehledem jsme Mocné Tuleně z Poděbrad rozebrali 6:2. Po zápase jsme opustili halu Šedivku a přemístili se do haly Slavie, kde se měli odehrát zbývající klání o vše.

Na čtvrtfinálového soupeře jsme nečekali dlouho a těšili se na zlomový zápas, který dělil úspěch od neúspěchu. Na tým Wizards DDM Praha 10 orange jsme vletěli na plný plyn, a po do puntíku splněných věcí z porady před zápasem, jsme si nenechali vzít postup do semifinále 6:1.

V boji o finále opět s týmem z hlavního města Wizards DDM Praha 10 black jsme nastoupili s krátkou pauzou a naše gorilky opět roztočili kolotoč na plný plyn. V opravdu náročném, hlasitém a emočně nabitém prostředí, kde nebyla možnost ústně předávat i jen malé pokyny ze střídačky, naši borci  bohužel jen těsně o gól prohráli 3:2. A nakonec v souboji o třetí místo nás vyzval opět tým, s kterým jsme turnaj začínali ve skupině B – BSJ Lada tým. Moc jsme jim chtěli vše vrátit za ráno, ale nepodařilo se, a i podruhé jsme museli pogratulovat vítězi 3:7, kde poslední dva góly padly již do naší odkryté klece.

V turnaji jsme skončili čtvrtí. Pro mě jste gorilky byli na nejvyšší bedně, bojovali jste, prali se o výsledky, bavilo vás to, chtěli jste jít zase o kousek v pavouku turnaje dál, jsem na vás pyšný. Tleskám ještě teď a to už je pondělí. Jen tak dál, začínám se těšit na turnaj v Liberci, protože tu, pro někoho velkou zkušenost, máme za sebou a věřím, že budeme zase o kousek výše!!! Díky moc všem!

JJ