Fit Pipe open

FatPipe open - FBŠ Plzeň

Turnaje Fit Pipe open se zúčastnilo celkem 11 gorilích týmů.

Přípravka odehrála velice slušný turnaj. Všichni se snažili, ale dnes jsme neměli den hlavně ve vyřazovacích bojích. Oběma týmům se nepodařilo úvodní kolo play off a skončily hned v prvním kole, i když jeden tým svoji skupinu vyhrál a dokonce porazil pozdější vítěze turnaje.

Pozitivem turnaje jsou předvedené výkony a nové dovednosti získané většinou v našem prvním florbalovém roce.
 
Elévové
V elévech jsme síly rozložili rovnoměrně a čekali, jaký z týmů si s tím nejvíce poradí.
Úloha hráčů, kteří hrají třeba třetí lajnu ve výběrovém týmu byla najednou opačná – plnit roli lídra týmu a rozhodovat zápasy. 
Někdo překvapil, někdo naopak nepodal takové výkony, na jaké jsme u něj zvyklí. Je třeba si uvědomit, že se nemůžu schovávat za spoluhráče a úlohu rozhodovat zápasy musím vzít na sebe.
Jeden tým dokráčel až do závěrečných bojů, nakonec obsadil 4. místo.
 
Mladší žáci
U mladších žáků jsme ponechali kostru výběrového týmu, aby se sehrával na Nisa Open. Zbylé tři týmy jsme rozložili rovnoměrně. Náš nejsilnější tým nakonec obsadil krásné třetí místo. A taky se mohl pyšnit, že jako jediný porazil vítěze turnaje – tým Chebu. Za zajímavost stojí zápas týmu převážně z hráčů 2005, kteří potrápili Mocný tuleně z Podbořan, i když prohrávali 5:1 po půlce, tak nakonec ze zápasu udělali drama a prohráli jen 5:4, hrát takhle celý turnaj, mohl tým dojít daleko. Měl jen smůlu na los a první kolo play off narazil na Slavii 2004, která byla nad naše síly.
 
Starší žáci
Jeden tým starších žáků poměřil síly na FP2017. První zápas jsme sehráli velmi dobře a vyhráli ho 5:0. Skvěle se uvedla naše nová posila mezi tři tyče gólman Votava. 
Další zápasy na turnaji jsme střídali špatný a dobrý výkon. Zápasy byly ve stylu – Den/Noc.
Skončili jsme třetí ve skupině a v prvním kole play off nás čekal Sokolov. Tým ze severu jsme jasně přehráli a postoupili dál. V dalším kole ale číhala silná Slavie a ta nás nepustila dál. Čtvrtfinále bylo naším stropem. 
 
Chtěl bych poděkovat hlavně trenérům, kteří s vypětím všech sil obsluhovali tolik týmů na třech místech najednou. Díky moc
 
MH