Florbalové přestupy – brankář Daniel Mayer míří do Plzně.

Před pár dny se nám podařilo domluvit angažmá Dana Mayera, který posílí náš tým mužů. Dan je zkušený brankář, který si vyzkoušel i vyšší soutěže v ČR a pravidelně ho můžeme vidět na letních turnajích i v Plzni, což byl také jeden z důvodů, že se nám povedlo s Danem domluvit.

Dane, potvrdil jsi na nadcházející sezonu, že se staneš „plzeňskou gorilou“, jak toto rozhodnutí vnímáš?
Rozhodně to nebylo jednoduché rozhodování, nejde jenom o florbal, ale o spoustu věcí okolo v osobním životě, které bylo potřeba vyřešit, nicméně jsem přesvědčen, že je to správně.

Jak se přestup vlastně „upekl“ a co bylo hlavními důvody, že se připojíš k našemu týmu?
Do Plzně jsem se vždycky chtěl vrátit, ať už to bylo za florbalem nebo lidmi, no a teď to vypadá tak, že nastal ten nejlepší možný čas. Hlavními důvody jsou přátelé, kolektiv, město a čas na změnu.

Můžeš nám trochu zmapovat svou kariéru, začátky a největší úspěchy?
S florbalem jsem začínal přesně před 21 lety v roce 1995 – docela to uteklo. Začínal jsem v Ostrově, kde jsem také strávil několik sezon. Když jsem dokončil vysokou, tak jsem zamířil do České Lípy, odtud do pražských Black Angels, pak zase s roční pauzou do Lípy a zpět do Ostrova. Pro mě byl vždycky největší úspěch to, když se mě někdo zeptal, jestli nechci jet na turnaj nebo jít na trénink. Takových lidí vždycky bylo hodně a já si vážím toho, že byl a je o mojí osobu pořád zájem, to by mohlo dokazovat fakt, že něco dělám dobře.

Byl jsi vždy tím důležitým mužem v masce nebo jsi přičuchl i ke hře v poli?
Chvíli trvalo, než jsem rodiče přesvědčil, že koupě brankářských věcí nebude jenom krátkodobé pomatení dětské mysli. Takže jsem na začátku kariéry hrál asi tři měsíce v poli. Občas si jdu rád pinknout, když je gólmanů dost.

Co očekáváš od sezony v novém působišti? Těšíš se?
Bude to rozhodně velká změna a to ve všem, nicméně mi pomáhá fakt, že jdu do dobře známého prostředí, ať už jde o město nebo o lidi. Očekávám a těším se, že se budeme prát o každý bod.

Máš nějaké florbalové nebo sportovní vzory?
Klasicky se nedá šlápnout vedle s Tomášem Kafkou, který je TOP gólman i v takovém věku. Momentálně jsem ale vyměnil všechny vzory za Pepu Svobodu (pozn. pravděpodobně naše další posila z FBC).

Co tvé ostatní záliby, o co se ještě zajímáš?
To se dost odvíjí od toho, kde zrovna žiji, takže si v Plzni budu muset nové koníčky teprve najít.

Díky za rozhovor, přeji hodně štěstí v sezoně. Chtěl bys ještě něco vzkázat fanouškům klubu?
Taky děkuji a rád bych vzkázal, že se budu snažit, jak jenom to půjde.

 

JT