Florbalové přestupy – Pepa Svoboda, další odkrytá posila mužů

Pepa Svoboda

Představujeme vám Pepu Svobodu, který přichází na hostování z plzeňského FBC. Útočník s vytříbenou technikou a zkušenostmi z nejvyšších soutěží v ČR i zahraničí.

Ahoj Pepo, můžeš se nám trochu představit? Odkud vlastně pocházíš a jak jsi doputoval až sem k nám, do Plzně?
Čau, pocházím z Mostu, ale od malička jsem žil v Praze. Do Plzně jsem se dostal shodou životních náhod, dostala mě sem potřeba změny a pracovní nabídka.

Jaké byly tvé florbalové začátky? Můžeš nám přiblížit svou kariéru a největší úspěchy?
Florbal hraju od 16-ti let a v podstatě celou kariéru jsem strávil v SKV (Sokol Královské Vinohrady). Několik let v první lize, postup do extraligy v roce 2006 a poté rok v extralize. Krátce jsem si také vyzkoušel nejvyšší dánskou soutěž v roce 2007.

Nyní jsi potvrdil, že oblékneš naše barvy a staneš se velkou posilou mužů, jak všichni pevně věříme. Vnímáš to stejně?
Co se týče působení ve Florbalové škole Plzeň, tak vím, že mě tým vidí jako posilu a budu se to snažit naplnit na hřišti. Těším se na nové lidi a výraznější úlohu v týmu.

Cítíš tlak na svou osobu? Co očekáváš od této sezony? Těšíš se na novou výzvu?
Tlak necítím, ale určitě nějakou zodpovědnost a zároveň možnost přinést do týmu zkušenosti a předat je mladším. Je to jedna z mých posledních sezon, tak si ji chci užít na svém postu v útoku, který jsem hrál celý život a určitě chci, aby byla úspěšná, takže doufám, že budeme hrát o postup!

Máš nějaké sportovní či životní vzory? Jaké jsou tvoje další zájmy a záliby kromě florbalu?
Životní vzory nemám, snažím se brát si od každého to nejlepší a co se týče zájmů, dělám různé věci a sporty, baví mě kytara, čtení a cestováni, když jsou na to peníze.

Pepo, díky za rozhovor a přejeme úspěšnou sezonu.

 

JT