Gorilky v Ostrově

FBŠ Plzeň - Elévové

V neděli 26. 3. 2017 jsme vyslali dvě gorilí tlupy do Ostrova nad Ohří, aby porovnaly své síly s tamními celky. Oba týmy sehrály 10 utkání systémem každý s každým. Turnaj byl dobře zorganizovaný, byť se odehrával ve stísněných prostorách. A jak se již stává dobrým zvykem, nechybělo na turnaji ani ovoce pro mladé florbalisty. 

Bílé gorilky měly v turnaji trochu smůly. Hrály dobře, párkrát chyběl pouze kousíček a dovedly by zápas do vítězného konce nebo remíze. Některé týmy ale byly nad jejich síly, tak přišly i vyšší prohry. Nakonec z toho bylo předposlední místo. Dobrá zkušenost!

O poznání lépe se dařilo gorilkám v oranžových dresech, kdy pouze jednou zakusily pachuť porážky. Zápas s týmem Himalyo (Sparta Praha) jim prostě nevyšel – ne, že by byl soupeř lepší. Kluci dokázali vyrovnat, ale soupeř opět přidal jeden gól. Na závěrečných 3:5 jsme dostali gól do prázdné branky, při snaze o vyrovnání, za hry bez brankáře. Ostatní zápasy jsme vyhráli, a tak jsi oranžové gorilky odvezly z turnaje zlaté medaile. 

Díky všem.

Jan Staněk a Tomáš Karel