Gorily míří na Prague Games!

PG2019 cesta vlakem

Už v úterý vyráží naši mladší žáci a starší žáci na největší turnaj ve florbale u nás. V hlavním městě se sejde světová špička florbalu nejen z Top 4 zemí, ale z celého světa. Na turnaji Prague Games se potkáme např. i s florbalisty z Ruska.

O pár slov před turnajem jsme poprosili vedoucího výpravy a nově i trenéra v našem klubu v jedné osobě Matěje Suráka.

Ahoj, pokud vím, tak gorily jedou na tento turnaj uplně poprvé?

Ahoj, nevím, jestli poprvé, ale od kluků jsem zaslechl, že na Prague Games ještě nebyli. Je to škoda, jelikož Prague Games je asi to nejlepší, čeho se u nás můžete zúčastnit. Konkurence je tu obrovská a poznáte florbal uplně v jiném měřítku. Letos jsme vybrali zatím dvě kategorie B13 a B15, ale od příštího roku už budeme chtít jet kompletně.

Sám jsi na Prague Games nastupoval mnohokrát, na co z turnaje vzpomínáš nejvíce?

Od svých 9 let jsem na Prague Games nechyběl. Ten turnaj je prostě super, sejdou se týmy z celého světa, a právě proto je asi takový. Vzpomínám na každý rok. Největší šok byl asi bronz, právě ještě se starým FBŠ, tuším v roce 2015, nikdo z Plzeňského kraje se, dle mého názoru, do té doby nedostal tak daleko. Škoda, že jsme to nedotáhli do finále. Nejvíc mě mrzí prohra ve finále v roce 2017 (ještě v dresu s klokanem), s Bohemians jsme hráli parádně, ale ve finále jsme padli 2:1 s výběrem Švýcarska. Tehdy jsem měl na holi vedoucí gól, který mě straší asi dodnes (smích).

Matěj Surák
Matěj Surák

Nedávno klukům skončila letní příprava, jak jí hodnotíš?

Hodnotím jí kladně. S trenérem mužů Mírou Čechurou jsme spolupracovali na tvorbě programu letní přípravy a myslím, že měla klukům opravdu co dát. Na závěrečných testech mě až překvapilo, jak se někteří posunuli. Ovšem musím podotknout, že prázdninami příprava určitě neskončila, nyní se budeme chtít konfrontovat právě v Praze a využít turnaj i jako ukázku toho, jak to chceme společně s trenéry celou novou sezónu dělat. Navíc kluci dostali velice podrobný plán na léto, podle kterého by se měli, a já doufám, že i budou řídit. Je před námi dlouhá cesta, ale já se na ni těším.

Jaké cíle do turnaje vkládáš a co od něj očekáváš?

Vždy, když jedete na nějakou akci nebo turnaj, musíte mít cíle co nejvyšší. Vím, že pro některé kluky to bude něco nového, ale budeme chtít jít zápas po zápase a probojovat se co nejdál, abychom si záhráli kvalitní zápasy. Jde hlavně o konfrontaci s týmy, se kterými se nemáte šanci potkat během sezóny. Kluci i já si tak budeme moci udělat dokonalý obrázek o tom, na čem jsme, co musíme zlepšit a z čeho naopak můžeme těžit. Rozhodně si tam nejedeme jen zahrát, ale dostat se co nejdál to půjde. Chceme si užít atmosféru, která je na Prague Games opravdu parádní, to dobře vím.

Prozradíš nám, kdo jede s tebou jako trenér?

Společně se mnou jede Filip Šik, brankář, který zde začínal, a který poslední roky strávil právě v Praze. Filip hrál takových zápasů a turnajů spoustu a jsem rád, že jsme se domluvili a pomůže mi. Se staršími žáky pojedou trenéři Petr Torma a Kryštof Lehečka, oba hráli finále Prague Games a Petr navíc společně se mnou trénoval, takže kluky zná a ví, co od nich čekat. Kryštof má za sebou roky v M. Boleslavi a nyní v Bohemians, takže má také spoustu zkušeností a na Prague Games obzvlášť.

Je nějaké kolo play-off, kam byste se chtěli dostat nebo nějaký tým, který byste chtěli potkat?

Jak už jsem říkal, chceme jít zápas od zápasu a dostat se co nejdál, abychom se mohli konfrontovat s těmi nejlepšími týmy. Budu rád, když si zahrajeme hlavně zápasy s kvalitními soupeři, ať už z České republiky nebo z ciziny. Těším se například na švýcarský Zug nebo na kluby ze severských zemí. Ve skupině starších žáků máme i švédský Backadalen IBF. Doporučuju všem rodičům, aby se do Prahy zajeli na turnaj podívat, bude to stát za to. Doporučuji večerní zápas se Spartou, ten je až od 20.00, a to by mohlo vyjít většině z nich. A kdo nemůže přijet podpořit kluky, může nás sledovat i na videokanále YouTube.

Nominace na Prague Games 2019

B13:

  • Filip Šrámek, Vítek Albl, Filip Koláček, Adam Gašpar, Vlastimil Pinčák, Martin Tregler, Tomáš Bolda, Nicolas Bolan, Karel Altman, Tadeáš Tobiáš, Filip Vavrík, Lukáš Fischer, Martin Panzer, Adam Čech, Pavel Souček
  • sleduj B13

B15:

  • Ondřej Kozák, Matěj Albrecht, Dominik Kmoch, Martin Rybař, Lukáš Fučík, Vojtěch Mrvík, Štěpán Kaas, Filip Zapletal, Vítek Vyčíchlo, Jan Šik, Vojtěch Němeček
  • sleduj B15