Gorily před Czech Open

Rozhovor s kapitánem Jakubem Vandákem před nejvýznamnějším letním turnajem. Zítra totiž startuje v Praze největší florbalový turnaj Floorball Czech Open!

Muži vlétnou do turnaje 8.8.2019 už v 8:40 na hale Děkanka, kde je čeká finský soupeř TEAM TMZ. Před turnajem jsme se na pár otázek zeptali kapitána Jakuba Vandáka.

Ahoj Kubo, už zítra staruje další ročník Czech Open. Jak se na turnaj těšíš a po kolikáté se na tuto akci vydáváš?

Na Czech Open se teším vždy hodně, už jen kvůli tomu, že se zde dají poměřit síly se zajímavými soupeři z různých zemí. Třešničkou na dortu jsou poté zápasy elitní kategorie, kterých se každý ročník snažím navštívit co nejvíce a není tajemstvím, že vždy držím palce Pixbu. Přesný počet mých startů na turnaji ti říci nedokážu, ale odpovím jinak: Pokaždé, kdy náš tým je CO jel, tak jsem byl u toho a nikdy nechyběl.

Minulý rok jste nestačili na německého soka, jak jsi turnaj hodnotil loni a jaké cíle máte pro letošní turnaj?

Minulý ročník si živě vybavuji, zejména pak poslední zápas s německým soupeřem. Byl to nesmírně náročný duel. Soupeř měl výbornou kondici a hrál náročný florbal, což nám moc nechutnalo a nedokázali jsme se s tím, bohužel, za celý zápas vypořádat. Podle mého názoru letos přijíždíme v nejsilnější sestavě, co jsme kdy na Czech Open měli. Dále odpovím trochu takticky. Podle mého bychom měli mít za cíl udělat nejlepší výsledek v historii klubu.

Tým bude složen z nových kluků. Co čekáš od takto složeného kádru a jak se na spolupráci těšíš? Kolem sebe budeš mít hodně mladé štírky, věříš, že hra bude šlapat?

Na to se snad letos těším úplně nejvíc! Je pravda, že kolem mě letos bude pobíhat skoro výhradně mladá krev. Pro mě je to samozřejmě výzva a zároveň cítím zodpovědnost. Jsem zvědavý, jak se ukážou všechny nové tváře. Osobně si myslím, že tým má velký potenciál a velké možnosti. Nejen zde, ale i v nadcházející sezoně. Dokázat to však budeme muset jako tým na hřišti. Každý musí odevzdat 100 %.

Blíží se nová sezóna, jak se na ni těšíš a co od ní očekáváš? Připravuješ se přes léto?

Už se nemohu dočkat. Udělala mě radost i změna soupeřů, se kterými se letos potkáme. Pokud bychom měli jiný cíl, než vybojovat pro gorily národní ligu, bylo by to dle mého soudu špatně. Důležité bude přístup každého hráče, nasazení v tréninku a sounáležitost k celému týmu. Pokud bude toto fungovat, tak máme určitě slušnou šanci. Přes léto makám jako nikdy předtím, cítím se o deset let mladší a tak doufám, že to na hřišti bude vidět!

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!