Historický úspěch! Bronzové medaile a pohár z Brna vezou elévové i mladší žáci

Brno Open Game 2019
Brno Open Game 2019

Hummel Open Game 2019 v Brně v neděli skončil velkým úspěchem! Velká výprava goril, která se pak vracela vlakem a auty domů, si vezla na krku ocenění pro třetí tým turnaje! Hráči ukázali, že ve florbale můžeme pomýšlet na úspěchy, zvlášť když se sejde dobrá parta. Elévové a mladší žáci uspěli, starším žákům se bohužel tolik nedařilo.

Čtyři dny trvá snažení na turnaji v Brně, pokud chcete medaili. A my ji chtěli. Jaká k tomu vedla cesta?

Elévové

Tým elévů vyhrál svoji základní skupinu s 12 body. Ve čtvrtek se dařilo, gorily postupně porazily Panthers Praha (17:5) a Hattrick Brno (19:1). V pátek o vítězství úspěšně bojovali s týmy Kati Kadaň (6:5) a Troopers Moravany (3:2). Ve víkendovém play-off narazily na známý Go-Go Horšovský Týn. Vyprovodili je výsledkem 11:4 a šlo se o kolo dál. Tam čekal tým z Ostravy FBC Bystroň Group. Gorily vyhrály 9:4. Ještě sobotu večer se hrál důležitý čtvrtfinálový zápas. Kdo z koho? Florbalová škola nebo Sokol Brno Gullivers? Bylo to těsné. Výsledek byl 6:5 pro gorily. V neděli ráno v semifinále čekal těžký soupeř – Coyotes Jablunkov. V úvodu jsme promarnili přesilovky a soupeř nás potrestal góly. Vyhrál jednoznačně 10:3. Nakonec celý turnaj vyhrál a my se radovali z poháru i z bronzových medailí.

  • V Brně hráli: Jogl J., Vajdiš V. (G), Šiková A., Fuchs D., Denisov D., Lego L., Kašpar L., Kleisner J., Souček M., Gregoriadis N., Javůrek M., Fína D.
Radost ze třetího místa

Mladší žáci

Tým mladších žáků ukazoval, že si na turnaj přivezl dobrou formu. Základní skupinu vyhrál s 10 body po výsledcích 4:4 se Znojmem, 4:2 s Karvinou, 4:3 s Jesenicí a 13:0 s Kanonýry Kladno. V play-off v sobotu čekal mladší žáky Fatpipe Chodov a po výsledku 16:0 šli dál. Hattrick Brno jsme porazili 8:3 a večerní zápas nám v osmifinále přisoudil pražské Black Angels. Povedlo se přes ně postoupit po výsledku 5:2, dlouho to bylo ale vyrovnané. Neděle ráno byla plná očekávání. Čtvrtfinálovým soupeřem byli silní Panthers Praha. Neskutečným závěrem jsme se dostali hrobníkovi z lopaty, snížili jsme na 3:2 a v powerplay dokázali zápas vyrovnat. Nadšení týmu se ukázalo i v nájezdech, všechny jsme proměnili a brankář Vojta Ansl pomohl nájezd Pantherů zneškodnit. Konečný výsledek 4:3 po SN. V semifinále jsme se potkali znovu s Jesenicí. Tentokrát byli na nás velmi dobře připravení a trestali nás z přečíslení. Rychle jsme prohrávali 0:3, ale ještě do poloviny utkání bylo sníženo na 2:3 a vzápětí jsme vyrovnali na 3:3. Ale pak už byla branka zakletá a Jesenice tu svoji šanci dokázala proměnit. Kluci už úspěšnou powerplay nezopakovali a do finále se podíval soupeř. Bronz byl náš, Jesenice ve finále podlehla Vítkovicím.

  • V Brně hráli: Altman K., Ansl V. (G), Bartsch V., Bolan N., Bolda T., Čech A., Černý F. (G), Fischer L., Gašpar A., Koláček F., Kubeš M., Pinčák V., Souček P., Staněk A., Tobiáš T., Tregler M.

> fotografie ze semifinále

Po semifinále…

Starší žáci

Dva týmy starších žáků se v turnaji probíjely náročným základními skupinami (oranžoví, bílí). A pokud věříte na náhody, pak jste měli být u losu play-off. V napínavém večeru na webu probliklo, že oranžoví se utkají s bílými v prvním kole proti sobě! Zápas byl vyrovnaný, ale bílí byli přece jenom úspěšnější. Zvítězili nad oranžovými 3:1. V odpoledním zápase je čekal tým Prague Tigers. Ti ukázali, že mají lepší formu i lepší mušku a vyhráli 5:0. S turnajem se tak oba naše týmy rozloučily těsně po sobě.

Starší žáci spolu a proti sobě…

Díky za podporu!

Za brněnský turnaj Hummel Open Game 2019 patří velké poděkování rodičům, kteří skvěle fandili. Moc děkujeme! Hráči všem ukázali, jak během roku makali, aby si takový turnaj mohli užít až do konce. Právě tyhle těžké zápasy v play-off přináší zkušenosti, které se příště budou moc hodit. S nimi rosteme.

Teď fandíme klukům, kteří reprezentují Plzeňský kraj na Olympiádě dětí a mládeže, ale pak už se blíží turnaj Prague Games. Přijeďte fandit i do Prahy!

Další fotky, videa i rozhovor s Adamem Gašparem z brněnského turnaje můžete vidět na sociálních sítích Facebooku a Instagramu!