HUMMEL OPEN GAME 2018 – BRNO

Opengame FBŠ Plzeň

Přípravka opět na koni!

Na výběrový, výjímečný a vynikající mezinárodní „pětkový“ turnaj v BRNĚ na konci sezóny se těší celý rok všechny florbalové gorily z Plzně. Ne jinak tomu bylo i letos. A že bylo na co koukat … i nejmladší gorilky byli středem pozornosti gorilí rodiny v Brně. Stručně řečeno – přípravka byla opět na koni!

Turnaje se účastnili převážně nejzkušenější hráči 2009, odcházejícího ročníku do vyšší kategorie elévů. Jádro doplnili mladší kluci, kteří sbírali zkušenosti a herní jistotu ve vypjatých a emočně nabitých zápasech. Nejmladší gorilka – rybízek celé gorilí výpravy dokonce ročník 2011! Zbytek týmu doplnili kluci z partnerského klubu Tlučná.

Tradiční cestu vlakem si užívali všichni, trenéry nevyjímaje. Přestup v Praze a přesun Brnem proběhl jako vždy hladce. Po ubytování a vybalení osobních věcí jsme s chutí vyrazili na večeři. Válečná gorilí porada před prvním hracím dnem, byla delší než obvykle, protože si bylo třeba říci více k hernímu stylu s pěti hráči v poli (přípravka celý rok odehrála trojkové turnaje). Mezeru mezi večerkou a MS fotbalem v TV jsme vyplnili šiškovanou před ubytovnou.

První hrací den jsme zahájili se soupeřem z Litvy Rubene/KSS výhrou 2:0. Celý zápas jsme se snažili vyrovnat s více hráči v poli a tomu odpovídal i hubený výsledek. Další soupeř K1 Florbal Žídenice jsme vyprovodili do šatny v poměru 4:2. S posledním zápasem dne jsme očekávali předčasný souboj o celkově první příčku ve skupině. Black Angels z Prahy byli tento den nad naše síly, prohráli jsme 4:0, když poslední gól padnul do již odkryté naší brány.

Druhý hrací den naše gorilky opět předvedli ve skupině parádní výkony s bezchybným výkonem a právem vydřeli druhé tabulkové místo. Výsledky v náš prospěch: EMKOCase Gullivers Brno 7:0, Hornets Brno 6:4, Tuřany Orel Telnice 3:2, FBŠ Hummel Hattrick Brno 8:0. A těšili jsme se do play-off.

Do play-off sice postupovali všichni, ale my jsme si zařídili svými výkony z předešlých dnů hned druhou nejvýhodnější pozici skupiny B. Ve vyřazovací části turnaje nás přivítal tým TJ Znojmo LAUFEN CZ, který se umístil sedmý v tabulce A. Nic jsme nenechali náhodě a poctivě splnili vše co jsme si před zápasem řekli! Postoupili jsme v prvním kole hladce 7:1. Další zápas při naší výhře sliboval již medajlové pozice. Utkání jsme zahájili s kolegy ze Slovenska FaBK ATU Košice. Hned od začátku jsme měli převahu se spoustou gólových šancí, které jsme k naší smůle neproměnili. Za stavu 4:2 v náš neprospěch jsme odvolali brankáře a zkoušeli zápas otočit. To se nám už, ale nepodařilo a tak jsme vypadli z turnaje před medajlovými branami 🙁 v poměru 5:3.

Jak bylo psáno na začátku, výjmečný turnaj zasluhuje vyjímečné výkony od hráčů!!! To se nám celý turnaj dařilo. Stoupalo nám sebevědomí a jistota s každým odehraným balónem. Opravdu bych rád pochválil a poděkoval za skvělé výkony všechny malé gorilky: Jirku, Jardu, Martina So., Martina St., Filipa, Vítka, Jakuba, Honzu, Dana, Matouše, Lukáše, Nikolase a Prokopa!!! Jsem na Vás pyšný!!!

Elevové

JJ

 

Elévové

… bude doplněno

 

Mladší žáci – plzeňský válec

14 gorilích borců, doplněných o jednu posilu z FBC, vytvořilo opravdový plzeňský válec. V základní skupině odehráli 4 zápasy. Své soupeře rozebrali a skončili základní část turnaje na prvním místě. A to jak ve své skupině, tak ve všech skupinách mladších žáků. Celkové skóre 45:2 (Tatran Střešovice by OPEN CAMPS 7:0, F.K.TROOPERS Black 13:0, FbC Asper Šumperk 10:1, Sokol Pardubice 15:1).

Celkové vítězství v základní části nám přisoudilo za soupeře Hippos Žďár n. S. Kdo prohraje = jede domu. Rozjetý válec se nezastavil a přehrál soupeře 14:2. Výhra nad Hippos nás posouvá dále turnajem. Dalším naším soupeřem je Pardubický výběr. V tomhle zápase jsme poprvé prohrávali. Nějak jsme se nemohli dostat do zápasu. Do naší brány padají nešťastné góly. Prohráváme 0:5. Po suverénních výkonech z předchozích zápasů tomu nemůžeme uvěřit. Kluci to ale nevzdávají. Snižujeme na 1:5, ale vzápětí dostáváme další gól. 1:6. Času do konce zápasu je dost. Kluci jsou vyhecovaní, jsou silní a ví, že góly dát umějí. A teď se rozjel ten válec! Od této chvíle začaly padat góly jen do branky výběru. Konečné skóre se zastavilo na 11:6 pro nás. Neuvěřitelný obrat, neuvěřitelná síla týmu. To se jen tak nevidí. Budeme hrát i v neděli! Díky kluci!

V neděli v 8.00 hodin nastupujeme proti dalšímu soupeři, Zlín Lions U13. Další těžký zápas. Úzké hřiště spíše vyhovuje soupeři, ale je to vyrovnaný souboj. 5 minut před koncem vedeme 5:3. Vedení jsme neudrželi a dokonce se soupeř ujal minutu před koncem vedení. Bojovali jsme ze všech sil, ale už jsme do konce zápasu nedokázali vyrovnat. Nezbývalo nám nic jiného, než pogratulovat soupeři k postupu. 

Zlín nakonec celý turnaj vyhrál, takže nás porážka s ním mrzí dvojnásob.

Celkově turnaj hodnotíme jako velice úspěšný. Kluci předvedli, že florbal hrát umí a co víc, že jsou úžasná parta, srdcaři. Prostě jsou nejlepší. 🙂

 

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem rodičům, že s námi kluky poslali, že se přijeli podívat a pomohli při přepravě věcí. Děkujeme všem fanouškům (i z FBC …) zá úžasnou atmosféru při našich zápasech. Prostě děkujeme za všechno. 🙂

Trenéři MLŽ

 

Starší žáci

… bude doplněno