I mladší žáci loupili v Kralupech

Kralupy open - Mladší žáci

FBŠ Gorily Plzeň bílí
Tým bílých složený převážně z hráčů ročníku 2005 a z některých borců ročníku 2004 jel na tento turnaj sbírat zkušenosti a pokusit se o co nejlepší výsledek. … a nevedli si kluci úplně špatně. Celý turnaj jsme málo stříleli a to se odrazilo do výsledků jednotlivých zápasů. Hra nebyla špatná, ale jak se říká: „Není ranky, není branky!“ Chyběl nám tah na branku a nějaký střelec. Kluci se snažili se všech sil, ale prostě to nešlo.

V prvním zápase prohráli s týmem FBC Říčany 0:2. Snažili jsme se, ale Říčany byli o něco lepším týmem a zaslouženě vyhráli.

V druhém zápase jsme nejtěsnějším rozdílem porazili Florbal Neratovice 1:0. V tomto zápase bylo dost nepřesností ze stran rozhodčích. Ti by měli mladší žáky pískat trochu pozorněji, možná bychom zvítězili větším rozdílem. 🙂

Třetí zápas byl celkem jednoznačný. Prohra 0:3 s FBK Olymp Praha odpovídá situaci na hřišti. Byl to kvalitní soupeř, my se snažili poctivě bránit. Bohužel, opět bez vstřelené branky a bez ní se prostě vyhrát nedá. 

I tak jsme si zasloužili postup do nadstavby turnaje. V té jsme narazili na vítěze skupiny A. To byl náš nejlepší dnešní zápas. Dlouho jsme poctivě bránili, dokonce jsme jsme měli i spoustu šancí. Očividně jsme soupeře zaskočili. Pomohl nám i výborný výkon brankářů. Necelé 4 minuty před koncem jsme dostali bohužel gól. Snažili jsme se ještě o vyrovnání při hře bez brankáře, ale  soupeř nám vstřelil do prázdné branky další gól. Utkání jsme prohráli 0:2, ale po opravdu dobrém výkonu. Bylo to zase o proměňování šancí. Turnaj končíme na 5. – 8. místě.

Díky kluci, díky rodičové…

TK

 

FBŠ Gorily Plzeň oranžoví
Oranžoví prošli celým turnajem jako nůž máslem. V základní skupině vyřídili všechny soupeře vcelku jednoznačně. 

Prvním soupeřem byli Panteři z Liberce, tradičně silný účastník. Ovšem v zápase jsme dominovali a možná i trochu Pantery zaskočili. Výsledek 5:1 je přesvědčivý.
 
Dalším soupeřem byl tým Floor maniacs Mělník.Soupeře jsme celkem v poklidu porazili 7:1.
 
Poslední soupeř ve skupině byla parta kolem Bučise 🙂 Zápas měl tempo a oba týmy se snažily, seč jim síly stačily. Ovšem branky dávali jen naši borci. Výsledková tabule na konci ukazovala skóre 6:0.
 
Úvod jsme měli za sebou a teď nás čekalo teprve to důležité – play off. Zápasy v kterých se týmy zocelují.
 
Čtvrtfinále nás svedlo dohromady s domácím celkem Kralup. Jak již to bývá, v takovýchto zápasech jdou papírové předpoklady stranou. Kralupy nás zaskočily nebojácným výkonem a také dlouhé minuty vedly. Na našich bylo znát, že nejsou moc navyklí na prohrávání v zápase a hraní pod tlakem… Ovšem proto na takové turnaje jezdíme, abychom to mohli podstupovat a zlepšovat se.
Naši se po ospalém úvodu zvedli a zápas otočili na konečných 5:2. Soupeř na hřišti nechal opravdu vše a rozhodně odcházel se vztyčenou hlavou.
 
V semifinále jsme narazili na zatím stoprocentní Teplice. Je nutno podotknout, že už a začátku turnaje jsem Teplice označoval za nejsilnější tým, který můžeme potkat. Sokolov byl taky dobrý, ale ten hrál všechny důležité zápasy na dva lidi a když pak nestřídáte ve florbale 40 minut v kuse, tak to musí být někde znát.
Zápas byl  napínavý a opět jsme dlouho prohrávali, i tentokrát jsme dokázali otočit a mohli jsme se radovat z postupu do finále. Zároveň jsme pomstili naše kolegy, kteří po bojovném výkonu právě s Teplicemi padli ve čtvrtfinále.
 
Ve finále nás čekal Olymp Praha. Pražáci se vyšťavili cestou turnajem, a i když se snažili, tak herní projev byl v celku všeříkající. Po pár minutách vyrovnané hry jsme převzali otěže zápasu a sázeli jeden gól za druhým. Na konci už jen propukly gorilí oslavy.
 
Chtěl bych všechny pochválit, makali a snažili se držet pokynů. Hráli jsme konstruktivně a snažili se o kreativitu. Odměnou nám byly nádherné branky po krásných akcích. Pořadatelé se rozhodli nám neudělit žádné individuální ocenění a já sem možná radši – jelikož turnajem jsme procházeli jako tým a taky jsme tak bojovali. A jako tým jsme i vyhráli.
Ještě jednu speciální pochvalu bych chtěl udělit Matějovi Šefrnovi, oproti minulému roku je o parník vepředu. Poslouchá pokyny, na tréninku dře a vše se projevilo do zlepšené hry, kde se ukázal jako tahoun a gólový hráč. Opravdu za poslední půl rok udělal obrovský výkonnostní skok.
Hoši jen tak dál, ať máme důvody slavit…
 
MH 

 

 

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli na financování autobusu. Kluci si cestu náramně užili! 

TK