Letní turnaje starších žáků

Letní turnaje

Hráči kategorie B15 se zúčastnili již tradičně Hummel Open Game v Brně a rozhodně neudělali ostudu. Ve skupině skončili druzí, když nestačili pouze na pozdějšího vítěze turnaje Acema Sparta Praha Red, kterému podlehli 2:4. V ostatních zápasech brali plný počet bodů za vítězství se Žďárem nad Sázavou (7:0), Okříšky (4:3) a Hornets Brno B (11:0). Nemuseli tak do předkola play-off.

V prvním kole nás čekal Trenčín, který jsme v hezkém zápase porazili 6:3 a v osmifinále tak šli na vítěze jedné ze skupiny – silný tým Litomyšle. Soupeře jsem však zaskočili aktivní hrou a do poločasu vedli 3:1. Zbytek utkání jsme si pohlídali a po vítězství 7:3 postoupili do nedělních bojů.

Ve čtvrtfinále byl naším soupeřem tým Hradečtí lvi Sion. Nutno přiznat, že kvalita byla tentokrát na straně soupeře a po smolném gólu v poslední vteřině první půle jsme museli otevřít hru, čehož využíval soupeře k rychlým brejkům. Nakonec jsme podlehli 0:3 a s turnajem se museli rozloučit. I přesto je dosažený výsledek rozhodně úspěchem a poděkování patří všem hráčům především za bojovnost a týmovou hru.

Někteří z hráčů se zúčastnili také Prague Games na počátku prázdnin, tentokrát pod hlavičkou FBŠ Slavia Plzeň. Los byl neúprosný a přisoudil nám velmi silnou skupinu, ovšem výsledky byly spíše vyrovnané:

1. SC TEMPISH Vítkovice (2:2)
Pixbo Wallenstam (1:2)
Sokol Královské Vinohrady (2:0)
Zurich United Red (0:5)

Do prvního kola jsme tak dostali velmi silný Zurich United White, kterému kluci nakonec podlehli 0:2. Celkově lze zhodnotit letní turnaje jako povedenou přípravu do další sezóny, kdy se sehrála slušná porce zápasů s velmi kvalitními soupeři.