Liberec – Nisa Open 25. – 27. 5. 2018

Nisa Open

Přípravka si podmanila Liberec, ve finále se střetla s Tachovem a odstartovala reklamu na Plzeňský kraj.

Do Liberce jsme poslali pět týmů. Mladší žáci jeli především sbírat zkušenosti. Elévové bojovali až do konce, o kousek jim unikl postup. Druhý tým elévů sbíral zkušenosti. Přípravka vyhrála svou skupinu a přímo postoupila do semifinále. Nakonec z toho bylo parádní stříbro. Komentáře jednotlivých trenérů vystihují vše, co se v Liberci odehrálo.

Zároveň děkujeme organizátorům a konstatujeme, že už teď se těšíme na příští ročník.

 

Mladší žáci

Dva týmy naši mladších žáků se o prodlouženém víkendu 25. – 27. 5. 2018 zúčastnily turnaje Nisa Open 2018. V devítičlenných skupinách sehrály porci osmi zápasů a nutno říci, že podaly velice dobré výkony. Bílý tým pětkrát zvítězil, jednou remizoval a dvakrát zůstal poražen a jen těsně mu unikl postup do čtvrtfinále. Zápasy byly velice vyrovnané a při prohrách o jeden a dva góly nám chybělo občas i štěstí. Oranžový tým byl především sbírat zkušenosti a se dvěma výhrami skončil na sedmém místě ve skupině. Sehrál ale i dvě vyrovnaná utkání s týmy z horní poloviny tabulky a nemá se tedy za co stydět.

MV

Elévové – oranžový tým

Oranžový tým našich Goril vstoupil do libereckého turnaje parádně a hned v prvním utkání přehrál soupeře z Polska  Floorball Gorzów) 10 : 3.  Ve druhém utkání jsme se utkali s PSKC Okříšky a prohráli jsme 5 : 6 a jak se v pozdějším průběhu turnaje ukázalo, bylo to pro nás klíčové utkání o postup ze skupiny. Kdybychom zde uhráli minimálně jeden bod, skončili bychom v základní skupině na druhém místě a to by nám zaručovalo postup do play off. Z počátku se pro nás utkání vyvíjelo příznivě, kdy jsme vedli 4 : 2  a při přečíslení soupeře jsme mohli zvýšit na 5 : 2. Bohužel se tak nestalo a soupeř z protiútoku snížil na 3 : 4  a následně pomocí dvou nájezdů zápas otočil. Rozhodující branka na 5 : 6 padla pouhých 26 sekund před koncem utkání. Velká škoda. První hrací den jsme ukončili jasnou a zaslouženou výhrou nad děvčaty z Mladé Boleslavi 7 : 0.

Druhý hrací den jsme začali, tak jak jsme skončili první předchozí den, jasnou výhrou 11 : 0 nad SCC Semily. Následovalo utkání proti Kanonýrům Kladno , které jsme po těžkém boji prohráli 3: 8 . I přes dvě dosavadní porážky se tým našim oranžových goril semkl a byl rozhodnut a motivován ve zbývajících třech utkáním uspět a držet šance na postup do posledního zápasu skupiny. V následném dramatickém utkání jsme zaslouženě porazili FBŠ Bohemians 5 : 3.

Třetí hrací den jsme po těžkém boji zvítězili proti  FBC Skuteč 5 : 4. Následně jsme porazili poslední tým tabulky FC Bučiš Team 11 : 1 a čekali na  výsledek posledního utkání  mezi PSKC Okříšky a děvčaty z Mladé Boleslavi a čekali prakticky na zázrak. Ten se však nestal a obsadili jsme třetí místo v naší devítičlenné skupině a o pouhý jeden bod nám unikl postup do play off.

Sestava goril našeho oranžového týmu:
brankář – Filip Černý
útočníci – Adam Staněk, Karel Altman, Daniel Denisov, Daniel Fuchs, Lukáš Lego, Tomáš Bolda
obránci – Filip Vavrík, Martin Panzer, Pavel Souček.

Všem těmto našim borcům patří velká pochvala a velké poděkování za předvedenou hru, bojovnost a neutuchající snahu do posledních vteřin posledního utkání se porvat o postup do boje o medaile. Zároveň velký dík zúčastněným rodičům našich borců za překonání velké vzdálenosti na turnaj a velkou podporu našich borců při utkáních.

Díky všem. 

trenér elévu, Honza Staněk 

Elévové – Bílý tým

Bílé gorilky byly na turnaji hlavně sbírat zkušenosti do dalších let. Ovšem je třeba i v nepříznivé zápasové situaci zůstat klidný a snažit se hrát, bojovat a nevzdávat se.

První zápas jsme sehráli proti Tatranu Hostinné a je třeba dodat, že borci z Tatranu byli trochu někde jinde. Tak jak to u týmů s názvem Tatran bývá 🙂 zápas jsme jednoznačně prohráli. Další zápas už byl o něčem jiném, a i přesto, že jsme prohrávali již 7:2, tak jsme dokázali zápas zdramatizovat a dokonce jsme při hře bez brankáře byli blízko vyrovnání. Nakonec jsme podlehli Turnovu 5:7. Poslední zápas v pátek nás čekolo družstvo z FA Mladé Boleslavi. Favorit turnaje. Zápas byl pro nás opravdu náročný a podléháme 0:16. Od stavu 0:12 jsme hráli ve čtyřech, bez brankáře. Přesto jsme branku nedokázali vstřelit.
:
V sobotu jsme začali proti týmu Flobo, utkání se nám podařilo a dokázali jsme zvítězit 8:3. Na konci jsme dokonce dali branku ve hře bez brankáře, jelikož se k power play uchýlil soupeř a my jsme ho v tom nechtěli nechat samotného 🙂 Druhý zápas v sobotu nás svedl na cestu, kde jsme narazili na tým Benešova. Průběh zápasu byl velice vyrovnaný a řekl bych, že jsme měli i více ze hry, ale bohužel branky padaly hlavně do naší sítě a tak přišla porážka 5:9. Další zápas jsme sehráli s týmem Kunratice Start 98. Tým, který byl sice k poražení, ale my jsme nedokázali hrát to, na co jsme měli. Tím pádem přišla trošku hořká porážka 3:8.

V neděli jsme sehráli náš poslední zápas ve skupině a vlastně i na turnaji. Pro nás naštěstí platilo poříkadlo, že třešnička na dortu přichází nakonec. Náš nejlepší zápas na turnaji. Trochu jsme přeskládali formace a vyrazili na domácí tým Panthers Liberec. Utkání mělo šťávu od začátku do konce a hlavně konec byl dost vypjatý. Ze začátku jsme měli převahu, pak jsme dostali laciné branky, ale v závěru jsme dokázali zabojovat a skoro zápas rozhodnout v náš prospěch. Zápas ale skončil zaslouženou remízou 6:6. Díky patří slušným fanoušků na obou stranách.

Kluci a Irčo, viděli jste, že když se člověk snaží a maká, tak může porazit každého. Je to jen na nás. Musíme více zamakat na trénincích a vrátit se za rok silnější.

MH

Přípravka

25. – 27. 5. 2018 jsme se zúčastnili výběrového turnaje Nisaopen v Liberci. Cestovali jsme autobusem, spali jsme ve třídách místní základní školy a pro spoustu našich hráčů to byl první turnaj, kde byli bez svých rodičů. Ti se ale vůbec nemuseli obávat, protože trenéři se vždy o hráče dokázali postarat, mnohokrát i s vypětím všech sil J Někteří hráči nepřivezli všechny svoje věci zpět domů, někteří toho naopak přivezli zase více než měli J Nejdůležitější ale bylo, že si to všichni hráči i trenéři skvěle užili, a že jsme pořádně stmelili naší partu gorilek. V přestávkách mezi našimi zápasy jsme podporovali a fandili našim dalším týmům v kategoriích elévů a mladších žáků. Na turnaji bylo celkem 25 týmů v kategorii přípravek rozdělených do 3 skupin.
První zápas jsme hráli proti Ústí, byl to velice vyrovnaný souboj, který nakonec skončil remízou 4:4. Ve druhém zápase nás čekala Skuteč, opět to bylo velice vyrovnané, ale dokázali jsme zvítězit 8:5. Náš třetí zápas proti Falconu byl jednoznačný, vyhráli jsme 12:4 a tím jsme zakončili náš první hrací den.

Následující den dopoledne nás čekal velice silný tým Sparty. Souboj to byl opět vyrovnaný, který jsme nakonec vyhráli 7:2. Pátý zápas proti Benešovu byl opět jednoznačný a zvítězili jsme 10:0. Šestý zápas proti silnému týmu z Lomnice byl také vyrovnaný, ale opět se nám podařilo vyhrát 7:2 a úspěšně jsme zakončili náš druhý hrací den.

Poslední den ráno jsme jednoznačně porazili tým z Liberce 10:0 a tím jsme uzavřeli naší základní skupinu, kde jsme ze 7 zápasů 6 x zvítězili, 1 x remizovali a s napětím jsme očekávali, jak dopadnou ostatní skupiny, jestli postoupíme přímo do semifinále, nebo budeme hrát čtvrtfinále. V základních skupinách jsme tedy skončili na výborném druhém místě, a tím jsme se dostali přímo do semifinále, kde nás čekal těžký soupeř Start98. Zápas byl od samého začátku velice vyrovnaný, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. V jednu chvíli to už pro nás nevypadalo vůbec dobře, ale naši hráči se dokázali vyhecovat k neskutečnému a bojovnému výkonu. V posledních minutách zápasu po obrovském tlaku se nám podařilo vyrovnat a hned po dalším vhazování vstřelit vítězný gól. Potom ještě při soupeřovo hře bez brankáře jsme vstřelili další dvě branky a nakonec zaslouženě zvítězili 8:5. U našich hráčů i fanoušků propukla obrovská euforie, některým ukápla i ta slzička štěstí z toho, že se nám po obrovském boji podařilo postoupit do vytouženého finále. Ve finálovém zápase nás čekal dosud neporažený vítěz základní skupiny Tachov. Na začátku utkání nám soupeř bohužel odskočil o čtyři branky a i když jsme se snažili, co nám síly stačily, tak už se nám to bohužel nepodařilo dohnat a podlehli jsme.

Musím pochválit všechny naše zúčastněné hráče za předvedené výkony a za bojovnost. Pro naší přípravku je to obrovský úspěch a jsme velice rádi, že nám to konečně „cinklo“ v podobě stříbrných medailí. Celý turnaj jsme se snažili hrát kombinačně s hodně pokusy o zakončení, což se nám mnohokrát i dařilo. Náš brankář Vítek Vaidiš byl zaslouženě vybrán do all stars týmu. Chtěli bychom poděkovat našim kamarádům z týmů elévů a mladších žáků za fandění, přítomným rodičům za podporu svých dětí, za výbornou atmosféru a za pomoc při přesunech mezi jednotlivými zápasy. Budeme se těšit na další turnaj.

PD

Plzeň