Ligový turnaj Elévů – 25. ZŠ Chválenická, Plzeň – 9. 3. 2019

FBŠ Plzeň


O víkendu se odehrál další ligový turnaj elévů v hale 25. ZŠ Chválenická, Plzeň za účasti sedmi týmů. Naše oranžové gorilky po dlouhé turnajové pauze naskočily do bojů se silným soupeřem, na úvod nás vyzval tradiční plzeňský rival z FbC Plzeň a než jsme se rozkoukali už jsme padali o 3 góly. Tým ukázal svého vnitřního ducha a výsledek před závěrečným hvizdem otočili na 4:3 v náš prospěch. Další zápas měl podobný scénář, FBŠ Slavia Plzeň white nám na začátku utkání odskočila dokonce o čtyři branky, srdnatým výkonem jsme je dotáhli a souboj odehráli s remízou 5:5. Následné utkání na nás čekal druhý tým FBŠ Slavia Plzeň, tentokrát – red. Hned od začátku jsme vedli a nejtěsnějším výsledkem výhráli 2:1. Do druhé poloviny turnaje jsme vyměnili gólmana a vyzvali kamarády z Tachova s označením červení a překvapivě hladce, tohoto tradičně silného soupeře, přehráli s naším čistým kontem 2:0. Před obávaným soupeřem z Karlových Varů, kteří ten den sázeli každému týmu desítku, jsme museli udělat delší rozpravu k důležitému utkání. Přeskládali jsme sestavu a vyhecovaní vyrazili na hřiště, kde jsme až příliš brzy dostali gól do naší sítě. To nás ještě více vyhecovalo a několikrát jsme kombinací se skvělou koncovkou ohrozili soupeřova perfektně chytajícího brankáře. Bohužel jsme nedokázali balonek propašovat za jeho záda a Hurikáni z Karlových Varů ke konci zápasu už jen upravili výsledek na konečných 0:2 v jejich prospěch. V bezkonkurenčně nejlepším utkání tohoto turnaje jsme si ověřili, že i s tak silným soupeřem můžeme hrát vyrovnaně a sahat po vítězství. Do posledního zápasu s děvčaty z Mariánských lázní jsme vstoupili trochu s nosem nahoru a během chvilky jsme již tahali balonek z naší sítě. Kluci se pořádně naštvali, přeřadili na náš standartně vyšší výkon a utkání s přehledem dotáhli do vítězného konce 6:1

Jsem rád, že jsme si opět mohli vyzkoušet všechny možné herní situace v zápasovém tempu a zjistili, kde nám to funguje a kde je potřeba přidat. Pracujme na sobě hlavně tam, kde na to máme prostor – na tréninku a přenášejme nabité dovednosti do zápasů!!! 

Děkuji moc všem hráčům za předvedené výkony, ještě teď tleskám!!! Děkuji rodičům, že jste fandili a podporovali elévskou gorilí tlupu!

Jirka Jogl