Druhý víkend nového roku

Florbal Plzeň

Elévové

Ligový turnaj Elévů – Lokomotiva  Plzeň – 14. 1. 2018

Turnaj elévů pořádaný FBC Plzeň v hale Lokomotiva Plzeň byl po vánočních svátcích první prověrkou našich gorilek. Sám jsem byl zvědavý, kolik ještě koluje cukroví v gorilí krvi a v jaké formě se představíme. Na celkem jedenáct malých borců čekaly tři zápasy s hracím časem 2×14 minut. V prvním zápase jsme nastoupili s prvním týmem pořádajícího klubu FbC Plzeň – bílí. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale vždy jsme byli o kousek lepší než soupeř, který stále dotahoval naše náskoky. V utkání byla dokonce odpískaná tři trestná střílení, z toho dva proti nám. Poslední nájezd probíhal dokonce po ukončení hracího času. Brankář Jirka, ale i poslední šanci soupeře na srovnání perfektně vychytal. Konečné skóre 7:6 v náš prospěch. Po hodinové pauze nás vyzval k souboji tým Go-Go Horšovský Týn, kde celý zápas probíhal v naší režii. Závěrečný hvizd rozhodčího ukončil jednoznačné klání s výsledkem 16:6. V posledním zápase turnaje jsme se představili proti silnému týmu FbC Plzeň – modří. Góly se přelévaly z jedné sítě do druhé a až v posledních pěti minutách jsme dokázali odskočit na rozdíl dvou gólů. Vítězství jsme slavili hned dvě. Jedno zápasové 10:6 a druhé celkové, turnajové.

Děkuji moc všem hráčům za předvedený výkon (Jirkovi, Martinovi, Denisi, Filipovi, Jirkovi, Filipovi, Tomáši, Olímu, Matěji, Jirkovi, Vojtovi). Děkuji gorilím rodičům, že jste přišli a podporovali nás!

Jiří Jogl

 

Druhý víkend nového roku jsme se po vánočních prázdninách opět vrhli do kolotoče ligových turnajů. V sobotu 13. 1. jsem se s jedním našim týmem gorilek vydali do Domažlic. Odehráli jsme zde pět utkání (3 x Domažlice, 1 x Slavie Plzeň, 1 x Tachov, kdy jsme se skórem 46 : 7 obsadili 1. místo. Za námi na 2. místě se umístili borci z Tachova, se kterými jsme odehráli nejdramatičtější a nejkvalitnější utkání, kdy se skóre třikrát otočilo (1 : 0, 1 : 2, 3 : 2). Za zmínku ještě stojí utkání se Slávií Plzeň, kterou jsme v její nabyté sestavě přehráli 10 : 2.     
 
Druhý den v neděli 14. 1. jsem zavítali na ligový turnaj v Plzni na Slávii, kde jsme se utkali dvoukólově s domácí Slávií a Tachovem. Všechna čtyři utkání jsme zvládli výborně a zaslouženě zvítězili, což nám v konečném součtu přineslo opět umístění na první příčce. 
 
Závěrem bych chtěl poděkovat našim borcům v obou dnech za předvedené výkony, které také byly oceněny rodiči (již tradiční) závěrečnou společnou děkovačkou. Velký dík všem. 
FBŠ Plzeň
     
 Jan Staněk.