Muži se ve šlágru Divize pokusí přepsat historii klubu, proč byste u toho neměli chybět?

Muži se ve šlágru Divize pokusí přepsat historii klubu, proč byste u toho neměli chybět?

Základní část mužské Divize za několik málo dní skončí, a uzavře se tak florbalový kolotoč, který se točil od září minulého roku – což bude skoro dobrých sedm měsíců. Muži se naposledy předvedou v této sezóně doma a pokusí se přepsat historii klubu, ve které se jim zatím nikdy nepovedlo postoupit do baráže o Národní ligu. Až tihle borci, kteří budou mít okolo sebe stoprocentně své nejbližší, kteří je přijdou na sobotní zápas podpořit, vyběhnou na palubovku ZČU, nebude se jednat o zápas jako každý jiný, půjde o mnohem víc. Co budou muset nést kluci v hlavách a jaká před nimi bude stát výzva? Proč byste neměli v sobotu na ZČU rozhodně chybět? Čtěte dál.

Do Florbalové školy Plzeň jsem přestoupil před třemi lety a věřil jsem, že se jedná o správné rozhodnutí. Neznal jsem všechny hráče v klubu, nevěděl jsem, co od týmu očekávat a jak bude vše fungovat, ale šel jsem do toho. Premiéru jsem si odbyl 4. září 2016 v poháru České pojišťovny proti FBC Vipers Most. Jednalo se o můj první zápas za Florbalovou školu a zároveň jeden z nejhorších – samozřejmě jsme padli v prodloužení a já si to dost vyčítal. Nicméně čas plynul, sezóna pokračovala, já od té doby odchytal dvacet dalších zápasů za áčko a jen málokdo by tehdy tipoval, že se právě my budeme prát o první dvě místa Divize, která zaručují postup do baráže o národku. 

Jenže se tak stalo a věřte nebo ne 12. března 2017 jsme v neděli večer seděli v šatně v krupské hale a věděli, že zápas proti domácím Teplicím rozhodne o tom, kdo postoupí k vyřazovacím bojům. I přes veškerou naši snahu a motivaci jsme to ale nezvládli a zápas prohráli 8:2 a z vidiny historického úspěchu nezbylo nic.

Ani chvíli jsem neváhal, jestli pokračovat nebo skončit, věděl jsem, že tenhle klub si zaslouží víc a má obrovský potenciál a hlavně partu kluků, kterou nám všichni můžou jen závidět. 

V další sezóně se tak rázem stalo, že loňské pochybení v rámci premiéry v poháru České pojišťovny, bude rychle zapomenuto – tentokrát jsme došli až do 5. kola poháru, kde jsme v základní hrací době potrápili superligovou Českou Lípu! Co na tom, že jsme nakonec padli, diváci nám tleskali ve stoje za výkon, který jsme předvedli.

Tou dobou už obrany našich soupeřů točila trojice mladíků Budek – Surák – Torma, kteří byli postrachem Divize. Upřímně je to zážitek vidět hrát tyhle mladíky a to, že jsou o třináct let mladší než my nejstarší? Na hřišti se na to nikdo neptá, na hřišti dýcháme jeden za druhého. Jenže kluci se po vypršení hostování vrátili do pražské bohemky a z tří mušketýrů zbyl jenom Ondra Budek. I tak jsme ale bojovali týmově až do konce a věřte nebo ne – 3. března 2018 jsme byli namačkaní vedle sebe v prostorách teplické haly, kde se opět hrálo o postup – že je Vám to povědomé? Jak asi víte, prohráli jsme znovu, tentokrát 9:4. 

Člověk si po sezóně pak dává nějaký čas na rozmýšlenou a říká si, zda to má cenu, zda pokračovat či nikoliv. Co byste dělali Vy? Já takhle skončit nechtěl. 

Co přijde teď, asi víte – bude totiž 2. března 2019 a nás tentokrát doma čeká boj s Teplicemi, který do třetice rozhodne o tom, kdo skončí a kdo bude ještě pokračovat.

Ptáte se, proč byste měli dorazit? Tihle borci z Florbalové školy nebudou tentokrát bojovat jenom za svůj klub, ale především za Plzeň jako takovou, Plzeň si zaslouží lepší florbal a jak jinak toho docílit? Kdy jindy, když ne teď? Kde jinde, když ne tady? 

Tak tohle jsme my, tohle je náš příběh, tohle je důvod, proč byste u toho tentokrát měli být i VY!   

02.03.2019, 18:00 (hala ZČU) – Florbalová škola Plzeň A x Florbal Teplice

03.03.2019, 10:00 (hala ZČU) – Florbalová škola Plzeň A x Florbal Ústí B

Daniel Mayer