Muži si v poslední minutě zajistili účast v baráži o Národní ligu!

Muži si v poslední minutě zajistili účast v baráži o Národní ligu! 

V sobotu jsme Vás zvali na utkání Divize, kde naši muži vyzvali Teplice – vedoucí tým soutěže. Na zápas si našlo cestu skoro 140 diváků, což byl skvělý předpoklad k tomu, abychom zápas zvládli. Utkání nakonec skončilo 12:6 pro nás a my byli jednou nohou v baráži. Důležité bylo nutně zvítězit i v neděli, což by se mnohým mohlo zdát jako jednoduchý úkol. My ovšem věděli, kdo na nás čeká a rozhodně se snažili nic nepodcenit. Divoká přestřelka s Ústím ale nebrala konce. V 55. minutě Ondra Budek srovnal na 13:13 a nám nezbývalo nic jiného než zvítězit. Tou dobou už byla celá ZČU na nohou a hnala nás dopředu, což se vyplatilo. V čase 59:07 jsme již bez gólmana a v šesti zvrátili skóre zápasu. Venca Kaše našel před bránou přesně Petra Tormu, který propálil gólmana Ústí, a my odskočili o jeden gól. Drama ovšem nekončilo, devět vteřin do konce a přesilová hra Ústí, které nás v šesti zamknulo na naší polovině, my se nedali a přečkali poslední střelu – radost, která vypukla pak, nebrala konce, pro tyhle momenty florbal hrajeme. To byl ale teprve první krůček. Co dál?    

V krátkém rozhovoru zhodnotí aktuální pozici mužského týmu trenér Roman Surák.

Romane nakonec se to povedlo, doslova za pět minut dvanáct muži rozhodli o účasti v baráži, která byla dlouhé roky vysněným cílem, jaké jsou první dojmy?

Určitě spokojenost se splněným cílem! Historicky jsme poprvé v baráži o Národní ligu, a to je pro nás všechny určitě dobrý pocit, ale my chceme do národky – tým na to určitě má.

Sezóna to byla dlouhá, občas došlo k zaváhání, ale v důležitých momentech tentokrát mužstvo psychicky vydrželo – rovněž teď v neděli, což byl obrovský nápor. Čím to, že letos muži důležité zápasy zvládli? 

Cesta k baráži není vůbec jednoduchá, systém bez nadstavbové části neumožnuje prostor pro zaváhání. Věděli jsme, že v druhé části Divize musíme porazit všechny týmy – zaváhali jsme jen jednou.  Letošní ročník byl hodně vyrovnaný – vyhráli jsme 18 zápasů z 22 – to by nám v loňském ročníku v pohodě stačilo na postup, letos to byl boj 3 týmu až do posledního kola. Odehráli jsme hodně těžkých zápasů, i papírově slabší týmy nám nenechaly nic zadarmo. Přínosem je, že tyto těžké zápasy nám do budoucna pomůžou a kluci potřebují takových zápasů hrát co nejvíce – to je posouvá dál. Z týmu byla cítit chuť a vůle. To bylo vidět i v posledním zápase základní části, kdy jsme otočili utkání minutu před koncem. 

Na sobotní zápas dorazilo skoro 140 lidí, což je na Divizi obrovské číslo, jak se hraje před takovou návštěvou a byl to tentokrát rozhodující faktor úspěchu?

Návštěva na zápas s Teplicemi byla úžasná. Naši fanoušci nám vytvořili v hale opravdovou zápasovou atmosféru! Za to jim ještě jednou moc děkuji a doufám, že nás podpoří i v dalších domácích zápasech a klidně i venku. 

Čas na odpočinek je téměř nulový, o víkendu se muži chystají na neznámého soupeře z pražské Divize B – FC Bučis Team. Co od nich očekávat?

Bučis se v pražské skupině přetlačovali s Benešovem a o prvních dvou místech bylo jasno už mnoho kol před koncem. Co víme je, že nás určitě nečekají jednoduchá utkání. 

První utkání se hraje v sobotu v Praze a další pak v neděli na ZČU, tentokrát se hraje na dva vítězné zápasy, jak bys nalákal fanoušky na domácí zápas?

Na barážový zápas – na zápas, který jsme zatím nikdy nehráli.  

Je jasné, že zápas u nás už může být rozhodující. Tímto naše fanoušky srdečně zvu – PŘIJĎTE nás podpořit a být u toho!!!

Na viděnou.

09.03.2019, 20:30 (SH VŠE Praha) – FC Bučis Team x Florbalová škola Plzeň A

10.03.2019, 18:00 (ZČU Plzeň) – Florbalová škola Plzeň A x FC Bučis Team