Muži ve Strakonicích

Muži se tento víkend zúčastnili turnaje ve Strakonicích, kde loňský rok obsadili 3. místo a i tentokrát zavítali na velmi dobře organizovanou a kvalitní sportovní akci. Jedná se o Memoriál Petra Adlera, který tým Strakonic drží již několik let po nešťastné události a účastníci v rámci startovného přispívají na onkologické oddělení strakonické nemocnice.
První utkání proběhlo proti Písku a vlastně jediné, které naši muži odehráli v plném počtu 10-ti hráčů, ve kterém dorazili. Bohužel bylo vidět, že florbalka nějakou dobu ležela ve skříni a herní návyky bylo třeba rychle obnovit. Písek nám po pár rychlých brankách odskočil zhruba v polovině utkání na větší rozdíl, nám už se nepodařilo náskok stáhnout a zápas skončil prohrou 3:6.
Další střetnutí bylo plzeňské derby proti Slavii, které se nám herně celkem vydařilo, ale na vítězství to nestačilo – 1:3.
Poslední sobotní match proti juniorům Strakonic skončil naší výhrou 6:0. Poté proběhlo slavnostní zahájení a exhibice – extraligový tým Bohemians Praha vs Tým Petra Adlera (výběr hráčů turnaje včetně našich borců), která skončila 16:6 pro Bohemku.
Neděli jsme započali první ranním zápasem proti Pelhřimovu. Výkon velmi dobrý a bojovný, ale soupeř ukázal svou kvalitu a přehrál nás 1:4. Již v sobotu se zranil Felix a v zápase proti Pelhřimovu jsme přišli ještě o Tommyho a Matese, který navštívil strakonické nemocniční zařízení, kde dostal slušivou pokrývku hlavy a několik stehů. Do hráčů v poli jsme tedy zapojili i druhého brankáře Dana a pokračovali dál cestou turnajem.
Narazili jsme na domácí celek Strakonic, kde jsme se snažili vzdorovat, ale fyzicky jsme to nezvládli po celý zápas a prohráli 4:10. Za zmínku stojí vstřelená branka našeho hrajícího golmana. Zápas o umístění proti juniorům Strakonic jsme bohužel nezvládli fyzicky ani herně a po prohře 1:7 jsme obsadili poslední 6. místo.

Po celý turnaj jsme předváděli slušné výkony a ač výsledky nebyly úplně příznivé, tak jsme makali jako tým na 100%, zahráli si dobrá utkání s kvalitními soupeři a vyzkoušeli nějaké plánované posily do nové sezony. Celý turnaj nakonec ovládl domácí tým FbC Strakonice.
Trny