Poslední herní víkend roku 2017

FBŠ Plzeň

Muži „A“

TJ SOKOL KOBEROVY vs FLORBALOVÁ ŠKOLA PLZEŇ A 3:4pn (0:1, 2:1, 1:1, 0:0)
Branky (asistence): 17:34 Matěj Zicho, 25:26 Jiří Trnka (Marek Osvald), 53:40 Tomáš Janouškovec (Jiří Trnka), rozhodující nájezd Tomáš Janouškovec

1. FBC DDM DĚČÍN IV vs FLORBALOVÁ ŠKOLA PLZEŇ A 8:5 (3:1, 4:2, 1:2)
Branky (asistence): 18:19 Ondřej Budek (Marek Osvald), 27:23 Ondřej Budek (Jiří Trnka), 39:10 Pavel Stuš (Josef Svoboda), 47:17 Ondřej Budek (Jakub Vandák), 49:20 Petr Procházka (Ondřej Budek)

 

Mladší žáci

ZČU

Na mladší žáky čekaly další zápasy v domácím prostředí pořádaného turnaje. 

Síly jsme se tentokrát rozhodli rozdělit rovnoměrně a byla z toho pěkná podívaná. Oba týmy měly jsou kvalitu a bylo to znát i na palubovce. Žádný ze soupeřů nestačil ani na jeden náš tým.
 
Oranžoví porazili Slavii A 3:2, po jasném průběhu a vedení 3:0, jsme trochu usnuli na vavřínech a nechali zápas zdramatizovat. Zápas s FBC B měl být snadný, ale soupeř se dal na silný odpor a po první půli bylo skóre nerozhodné 1:1. Ovšem v druhé půlce jsme zabrali a slavili nakonec výhru 4:1. Čekalo nás tedy finále. Otázkou jen bylo, jaký soupeř se tam dostane 🙂
 
V druhé skupině bojoval náš tým tentokrát pod pracovním názvem Modří. Modří si nejdříve bravůrně poradili s týmem FBC A. Po celý zápas jsme měli převahu a dokázali ji gólově využít. Na světelné tabuli po závěrečném hvizdu svítilo skóre 4:2. Druhým soupeřem tento den byl tým Klatov, který nekladl velký odpor. Zápas jsme zvítězili 5:0. No a kdo nás čekal ve finále??? 
 
Už po druhé v tomto roce se ve finále A koše proti sobě postavili v bratrovražedném boji dvě gorilí tlupy. A zápas to byl možná nejhezčí z celého dne. Modří vedli po půli 2:0 a měli zápas pod kontrolou, ovšem v druhé polovině utkání přidali oranžoví a hráli lépe opět oni. Zasloužené vyrovnání na 2:2 a vzájemný zápas se musel rozhodovat na nájezdy. Co víc si přát? 🙂 Oranžády se nakonec dočkaly obratu a po nájezdech, kde se dvakrát trefil Honza Šik slavily vítězství v turnaji. Nakonec proběhla závěrečná děkovačka s rodiči. Prostě to zase bylo super dopoledne a všem co pomáhali, děkuji. Zejména pak panu Sadílkovi, který vydržel na časomíře po celý turnaj. 🙂 Díky moc jste super!
 
Matouš Hrdlička
 
SH Slavie
 
Tým bílých si tentokrát zahrál v hale Slavie. V prvním zápase jsme se poprali o výhru nad FBŠ Slavia Plzeň red 2:1. V druhém zápase jsme narazili na dobře hrající tým Tachova. Ten je turnaj od turnaje lepší a lepší. 🙂 Jasná prohra 0:4 se zrodila až v druhé polovině zápasu. 4. gól do prázdné branky nemusel být – chyby trenéra. 🙂 Ve třetím zápase jsme se utkali s děvčaty z FBŠ Slavia Plzeň. Dostávali jsem góly hlavně po našich chybách, ale podařil se nám alespoň čestný gól. Skóre se zastavilo na 1:6. Děvčata byla o poznání větší. 🙂 I poslední soupeř FBC ROKYCANY nás poráží hlavně kvůli druhé polovině zápasu. Prohráváme 1:5 a turnaj pro nás končí 4. místem.
 
I přes několik proher musím tým pochválit. Všichni se snažili hrát, jak nejlépe to jde. Nebáli se zkusit s balonkem něco vymyslet. Někdy se nám to vymstilo, ale kdo to nezkouší, ten se to nenaučí. 4 doplnění elévové zahráli, nad očekávání. Bylo sice vidět, že si teprve zvykají na pětkový florbal, ale je to příslib do budoucnosti. Dali si své první góly za mladší žáky. Celý turnaj nás ale provázel nedůraz, nahrávky „naslepo“ a v druhých polovinách zápasů i fyzická kondice. Takže kluci díky za turnaj, rodičům díky za podporu svých dětí. Užijte si svátky, odpočiňte od florbalu a v novém roce vás čekám plné sil a zápalu!
 
Tomáš Karel
 
 
 

Přípravka

V sobotu 16. 12. 2017 jsme se zúčastnili dalšího ligového turnaje, tentokrát v Rokycanech. Opět jsme postavili 2 týmy, jenom trochu škoda je, že ještě nedorazila jedna naše gorilka navíc, abychom v obou týmech měli 2 kompletní lajny na střídání, ale alespoň si někteří hráči zahráli trochu víc. Hrací čas byl 2 x 13 minut, na turnaji byly celkem 4 týmy, což představovalo spoustu času stráveného na palubovce. Rozlosování do našich týmů proběhlo spravedlivě podle víček.

„Oranžový tým“ v prvním zápase jasně přehrál Rokycany a rozdíl ve skóre byl vysoký, ve druhém zápase, který byl již vyrovnanější, jsme také porazili tým Tachova o 3 branky a v posledním vzájemném zápase jsme porazili kamarády z „bílého týmu“  o 4 branky.

„Bílý tým“ ve svém prvním zápase těsně podlehl týmu z Tachova o 2 branky, ale souboj to byl opravdu vyrovnaný, ve druhém zápase jsme porazili místní tým z Rokycan o 4 branky a již zmiňovaný závěrečný vzájemný zápas podlehli kamarádům z „oranžového týmu“.

Musím pochválit všechny zúčastněné hráče za předvedené výkony, za to že mají chuť si zahrát florbal, za bojovnost a obětavost pro tým. Opravdu je vidět pokrok a hráči se neustále zlepšují. Především naši „starší“ a zkušenější hráči předváděli skvělé akce, výborné přihrávky až před prázdnou branku, kdy soupeřovu obranu mnohokrát rozebrali až do posledního šroubku. 🙂 Opět musíme poděkovat rodičům za skvělou atmosféru a za podporu svých dětí a budeme se těšit na dalším turnaji.

 

Minipřípravka

Po turnaji přípravky následoval turnaj minipřípravek. Pro naše minigorilky 🙂 to byl první turnaj, kdy mohli změřit síly se soupeři z jiných týmů a rodiče i trenéři mohli porovnat šikovnost a zapálení pro hru s ostatními týmy. Turnaje se zúčastnil místní tým z Rokycan a ještě Slavie Plzeň. Hrací systém byl každý s každým 2 x a hrálo se 12 minut za zápas, takže i naše nejmenší gorilky si dostatečně zahrály. Hráči na hřišti si především zaběhali, byl to takový „hurá florbal“ kdy se všichni hráči snažili chytit míček a jakýmkoliv způsobem ho dostat do branky a bylo úplně jedno, jestli to byla branka soupeřovo nebo vlastní. Radost z každého vstřeleného gólu byla vždy veliká a to je to nejdůležitější pro tuto kategorii našich nejmenších gorilek, aby měly tu radost ze hry, ze sportování a všeobecně z nějakého pohybu. Myslím si, že to byla pro všechny zábava a doufáme, že si to děti skvěle užily.

Petr Duczynski