Poslední ligový turnaj sezony

Mladší žáci - Florbal Plzeň

29. 4. 2017 sehrály dva týmy mladších žáků své poslední letošní ligové turnaje. Teď začne kolotoč open turnajů.

Oranžový tým
Oranžoví začali svůj turnaj proti týmu FBC Sokol Plzeň, ačkoliv měli více ze hry, ne a ne dát gól. Z občasných protiútoků hrozil i soupeř, ale my jsme měli šancí více a chtěli jsme více vyhrát. To se nám nakonec bohužel nepodařilo, i když Jan Šik vstřelil gól. Bohužel pro nás přišel vteřinu po uplynutí hrací doby. V basketu by možná platil, ale my hrajeme jiný sport 🙂

Remíza nás postavila na stejné startovní pole jako FBCéčko. Záleželo na tom, kdo si lépe poradí s Klatovským béčkem. FBC vyhrálo vysoko 8:0 a nám nezbávalo nic jiného než se za jejím výsledkem honit. Zápas to byl dramatický a zpočátku se pro nás nevyvíjel dobře – resp. jsme nedávali góly, tak jak jsme si představovali. Vedli jsme 9:2 chvíli před koncem a já už pomalu uvažoval nad odvoláním brankáře, když jsme dali gól desátý a propukla gorilí radost. Náskok už jsme udrželi. Pro soupeře to bylo kruté ale na více vstřelených branek jsme postoupili do finále my.

Ve finále nás čekal tým Rokycan. Asi nejsilnějšího soupeře na turnaji jsme zaskočili a vedli jsme 3:0. Soupeř se ovšem nevzdával a postupně stahoval náskok na 4:3. Utkání bylo vyrovnané a bojovné, hrál se rychlý florbal nahoru dolů. Nakonec jsme utkání zvládli a přidali ještě jeden pojišťovací gól.

Propukla obrovská radost a následné oslavy triumfu na turnaji.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům, rodičům a trenérům za náročnou a povedenou sezónu.

MH

Modrý tým
První zápas proti FBŠ SLAVIA Plzeň jsme vyhráli 6:0. Po první polovině zápasu jsme vedli 2:0, soupeř se celkem držel. Ve druhé polovině již bylo jasné, kdo je na hřišti pánem.

Druhý zápas proti ten den ne dobře hrajícímu FbC Plzeň blue byl naprosto jasnou záležitostí. Napovídá tomu i výsledné skóre. S naprostou převahou jsme ten zápas vyhráli 9:0. Soupeř opravdu neměl den.

Ve třetím zápase jsme si poradili s dobře hrajícím družstvem z Klatov 4:1 Soupeř byl běhavý a podnikal nebezpečné výpady na naši branku. Za Filipova záda propadla jedna střela, jinak všechny šance soupeře suverénně pochytal.

Poslední zápas jsme sehráli proti FBŠ SLAVIA Plzeň orange. Byl to parádní zápas se vším všudy. Prohráli jsme 1:2 a Slavia vítězí v turnaji. Za celý den jsme dostali pouze 3 branky a 20 jich soupeřům nasázeli a ani to na vítězství v turnaji nestačilo. Při stejném počtu bodů se počítá vzájemný zápas a ten měla Slavia lepší. Nezbývá nám než pogratulovat soupeři.

 

Chtěl bych poděkovat VŠEM mladším žákům i jejich rodičům za tuhle ligovou sezonu. Udělali jsme dohromady veliký kus práce. Kluci hráli s chutí, je vidět, že je sport baví. Rodiče jezdili své potomky podporovat, hlasitě fandili a prožívali každý zápas, jako by sami byli na hřišti. Tak to prostě má být. Díky všem.

Ještě nás čekají open turnaje, tak si je pojďme také užít!

TK

 

 

 

Všem klukům