Přípravka v Kralupech

Kralupy open - Přípravka

V sobotu 6. 5. 2017 jsme se zúčastnili výběrového turnaje Kralupy Open. Celkem zde bylo 16 týmů rozdělených do 4 skupin, tak jsme se všichni těšili, jak obstojí naše nejmenší gorilky v těžké konkurenci ostatních týmů. Rozlosování bylo pro nás bohužel nepříliš šťastné, protože nejdříve se odehrál turnaj elévů (naši elévové turnaj vyhráli) a teprve potom přišla na řadu přípravka, takže jsme čekali dlouhých 7 hodin, než si konečně zahrajeme.

První zápas proti Hradci Králové jsme přesvědčivě vyhráli, stejně tak i druhý zápas proti Kralupům. Třetí zápas proti Tachovu už byl vyrovnanější, ale nakonec jsme byli lepším týmem a naší skupinu jsme vyhráli. Brankář nám dobře zachytal a všichni hráči vstřelili minimálně jeden gól, takže z toho měli obrovskou radost. Vycházely nám přihrávky z obrany podél mantinelů na útočníky a ti si také dokázali hezky přihrát přes útočné pásmo, takže mnohokrát z toho byly hezké góly téměř do prázdné branky.

Ve čtvrtfinále na nás čekal silný tým z Neratovic. Začátek zápasu jsme zaspali a rychle jsme prohrávali o dva góly. Postupem času jsme ale naše gorilky vyburcovali ke skvělému výkonu, ke kterému nám pomohli skvěle fandící rodiče i tým elévů, kteří nám připravili fantastickou atmosféru. Naši hráči začali být rychlejší i silnější než soupeř a dařilo se nám i proměňovat šance. Neratovice jsme porazili 8:4 a šli jsme dál do bojů o medaile.

V semifinále nás ale bohužel přehrál tým z Ostrova. Vůbec jsme si nedokázali přihrát, neproměňovali jsme šance, dělali jsme spoustu chyb, prostě nám tento zápas nevyšel a jednoznačně jsme prohráli. Čekal nás ale ještě souboj o bronzové medaile, tak jsme doufali a věřili, že by to mohlo vyjít. Souboj s týmem z Prahy jsme začali lépe a vedli jsme. Potom nám ale už docházely síly a začali jsme dělat chyby, které soupeř dokázal potrestat. Zápas byl i přesto stále vyrovnaný, ale výsledek se nám již nepodařilo zvrátit. Soupeř nebyl lepší, jenom šťastnější a proto na nás zbyly neoblíbené „bramborové“ medaile. Někteří hráči to oplakali, ale v celkovém součtu 4. místo z 16 týmů je i tak skvělý výsledek. Pro naše hráče to byla další velká zkušenost, stále ale máme na čem pracovat, v čem se zlepšovat, dále poctivě trénovat a třeba to vyjde na dalším turnaji.

Petr Duczynski