První letošní turnaj starších žáků

V neděli 22.1. se dočkali i naši STŽ prvního letošního turnaje.

V hale Lokomotivy jsme se ve skupině utkali s FBC Plzeň B. V prvním poločase jsme si zvykali na nový systém hry a nebýt několika výborných zákroků brankáře mohli jsme prohrávat víc než 1:2. Ve druhém poločase se již projevily naše lepší individuální a týmové schopnosti a vyhráli jsme ho 6:1, celkové skóre 7:3.

Ve druhém utkání ve skupině jsme po jasném průběhu hry přehráli Hurrican Karlovy Vary B 10:1.

Probojovali jsme se do finále ve kterém nás čekal A tým Fbc Plzeň. Po nepovedené první minutě utkání jsme prohrávali 0:3. Pak jsme ale zvedli hlavu a začali jsme plnit stanovenou taktiku. Soupeř byl sice stále ve velkém tlaku na naši branku, ale i nám se podařilo z rychlých protiútoků soupeře přečíslit a ohrozit několikrát jeho branku, mít více klidu v koncovce mohl konečný výsledek vypadat lépe než 0:7.

I tento turnaj nám ukázal, že nemusíme mít přehnané obavy o tým STŽ. Pokud zlepšíme tréninkovou morálku, úsilí a nasazení v zápasech jsme schopni konkurovat všem týmům v regionu.