Rozhovor – Dalibor Berka

Před koncem přestupního období k nám přestoupil Dalibor Berka. Přinášíme vám rozhovor s touto posilou mužského týmu.

1. Dali, v Plzni nejsi zatím příliš profláknutý, můžeš se nám trochu popsat, odkud pocházíš, kam se píší tvé florbalové začátky a další posuny?
Pocházím z Ostrova u Karlových Varů. Florbalu jsem se začal pořádně věnovat až ve 14-ti letech v Karlových Varech, kde jsem si později vyzkoušel i extraligu juniorů. Pak jsem si dal od florbalu na 3 roky pauzu. Naposledy jsem strávil 3 roky v rodném Ostrově, který už pár let dominuje v Regionální lize.

2. Před začátkem roku 2017 nastal přestup k nám do Plzně. Jaké jsou příčiny a důvody, jak se to vše událo?
Už na začátku sezony jsem se bavil s Danem Mayerem a říkal, že by nebyl problém hrát u vás v Plzni a ke konci přestupního období jsem se rozhodl pro změnu. Z Ostrova se mi neodcházelo snadno, protože jsem si to tam oblíbil za poslední dobu, ale bohužel už mi chyběla i trocha motivace. Teď bych v Plzni rád zakotvil na delší dobu a našel si tu i nějakou slušnou práci.

3. Regionální liga vs Divize… v jedné sezoně jsi vyzkoušel obě soutěže a zajímalo by nás tvé srovnání, jaké vidíš rozdíly, jsou nějaké?
Rozdíly určitě jsou. Ať už po taktické stránce nebo v nasazení jednotlivých hráčů. Třeba zápas s Domažlicema nebyl moc na vysoké úrovni, tam bych to přirovnal trochu k Regionální lize. Ostatní zápasy už ale byly svojí kvalitou odpovídající Divizi.

4. Odehrál jsi v našem dresu již 5 utkání, hned v prvním zápase jsi vstřelil branku, zapojuješ se do přesilovek, jsi dost vytěžován. Jak jsi spokojen s postavením v týmu i celkově a jak jsi zapadl do mužstva jako nová tvář?
Já jsem v týmu maximálně spokojen. Není lehké přijít do rozjetého mužstva, které hraje úplně jiný styl, než na který jsem byl doposud zvyklý. Rád bych vylepšil svojí produktivitu, protože jsem zvyklý více přispívat kanadskými body. Ale celkově si myslím, že jsem zapadl do týmu dobře. Je tu skvělá parta a to je hodně důležité v cestě za úspěchy.

5. Jeden z posledních zápasů před přestupem byl FBŠ Plzeň „B“ vs Ostrov. Ostrov zvítězil, dal jsi branku a prý jsi trefil naše dva hráče do obličeje. Je to pravda, nedostal jsi vyčiněno?
Dal jsem vítěznou branku na 4:3. Moc dobře si to pamatuju. Ale bohužel jsem trefil i dva protihráče do obličeje, na což nejsem opravdu pyšný. Několikrát jsem se omlouval a naštěstí se nikomu nic nestalo. Po zápase už jsme to brali s úsměvem.

6. Zbývají 4 zápasy do konce základní části a muži drží druhé místo, které zaručuje postup do nadstavby. Jak vidíš šance, má tým kvalitu bojovat o postup?
Základ bude porazit v domácích zápasech béčko Liberce a České Lípy. Tam to chce vybojovat bez debat 6 bodů. A pokud toto splníme, tak poslední dva zápasy v Lovosicích a Teplicích budou hodně zajímavé. Musíme vsázet na týmový výkon, makat jeden za druhého a pak si myslím, že šanci máme. Kvalita týmu spočívá na vyrovnanosti hráčů a obrovské bojovnosti.

Děkujeme za rozhovor a hodně štěstí v následujících zápasech.
Též děkuji a ještě bych rád pozval všechny naše fanoušky a příznivce, aby nás přišli podpořit na poslední domácí zápasy základní části. Naposledy v derby proti Slávii vytvořili úžasnou atmosféru, která nám velmi pomohla a my si toho moc vážíme.

https://www.facebook.com/events/253503015075871/
https://online.ceskyflorbal.cz/20162017/online-174092.htm
https://online.ceskyflorbal.cz/20162017/online-174084.htm