Rozhovor – Jakub Vandák

Florbalová škola Plzeň

Sezona je již v plném proudu, naši borci ve všech kategoriích zápolí se svými soupeři a myslím, že je teď vhodný čas trochu přiblížit začátek sezony, konkrétně mužské složky. Rezerva mužů nevstoupila do sezony příliš dobře a ze 4 zápasů vybojovala pouze jednu remízu a potácí se na předposledním místě tabulky Regionální ligy. Mé představy byly velmi odlišné, doufal jsem, že budeme bojovat o čelo tabulky, ale realita je jiná. Musíme zlepšit výkonnost a pevně věřím, že se odrazíme k lepším zítřkům  Na druhou stranu mužské áčko sbírá body v každém utkání a společně s Děčínem, který je v čele tabulky, ještě letos v základní hrací době neprohrálo. Bohužel nájezdy se nejeví jako naše silná stránka a již dvakrát jsme po nich smutnili. I přesto jsme po 6-ti zápasech aktuálně na druhém místě v Divizi a doma neporaženi. K dalšímu hodnocení jsem si přizval kapitána týmu a dlouholetého člena klubu Jakuba Vandáka.

 

Čau Kubo, jak dlouho už jsi vlastně v tomto klubu, přibliž nám trochu své působení zde a pocity z nynější Florbalové školy Plzeň.
Ahoj Trny, trenére . Asi se při zodpovězení téhle otázky budu cítit ještě starší než jsem. Snad teď řeknu správně, že v klubu působím od roku 2008. Přišel jsem ze Sokolu Plzeň IV, který je dnes znám jako FbC Plzeň. Byl to vlastně začátek takové nové kapitoly klubu, protože došlo k fúzi Spartaku Chrást a Keria Plzeň. A pokud se nepletu, společně se mnou to pamatuješ ze současného týmu pouze ty a Míra Šťastný. Sloučení dnes vnímám jako zcela zásadní zlom, po které se kvalita týmu zvedla. Odehráli jsme několik slušných sezon, bohužel ve mě zůstává trochu zklamání ze sezony 2011/2012, kdy jsme si v posledním utkání s béčkem Rokycan nechali sebrat postup a darovali ho Slavii Plzeň. Myslím si, že tam nám tenkrát trochu ujel vlak a jsem moc rád, že se nám ho podařilo v posledních letech chytit. V současnosti musím říct, že se mě moc líbí jak klub funguje. Je to zásluha několika lidí, kteří se do toho opřeli a vkládají nebo vkládali do toho spoustu svého času a energie. Myslím si, že ta práce je vidět skrze celý klub. Platí to hlavně pro mládež, což je pro budoucnost důležité.

Před začátkem sezony se řešilo ještě spoustu problémů a narychlo jsme museli spoustu věcí zařídit, ale nakonec jsme to nějak zmákli a dle mého po „zkušebce“ začíná vše fungovat jak má. Áčko odehrálo první 4 zápasy venku a z obou víkendů jsme přivezli 4 body. Přiblížil bys nám trochu tyto zápasy z pozice hráče? Jaké střetnutí bylo nejtěžší?
Předně musím říct, že jsem fakt moc rád, že se to všechno povedlo a přihlásili jsme dva mužské týmy, ač s hraničním počtem hráčů. Přijde mi, že letos bychom měli sázet především na poctivé týmové výkony. Proto bude hlavní udržet kvalitní tréninky s co nejlepší účastí a dokázat se koncentrovat až do závěrečných zápasů. Sezona pro nás začala velmi dobře. Hned úvodní výjezd byl velice náročný. Děčín letos vypadá odhodlaně a předvádí dobrou hru, vede soutěž a pro mě je to celkem překvapení. Škoda jen, že jsme místo jednoho bodu nebrali dva, ale zároveň si myslím, že moc týmů u nich bodovat nebude. S Ústím to bylo hlavně o vůli. Soupeř v mých očích byl o chlup lepší, ale my jsme proměnili šance a hlavně využili přesilovky, které nám soupeř nabídl, a byly z toho cenné body. Z druhého výjezdu musel podle mě diváky bavit zápas v Rokycanech, kde opět mrzí jen to, že jsme ani napodruhé nedokázali přidat druhý bod v nájezdech. V Domažlicích jsme celkem dlouho spali, ale pomohl nám parádní výkon druhé formace. Pepa Svoboda tam byl k nezastavení. Ale zdaleka nejtěžší zápas pro mě bylo poslední střetnutí se Sokolovem. Silný soupeř, běhavý, nepříjemný a velmi silný na balonku.

Sám jsi navázal na poslední víkend, kdy jsme hráli doma. Souhlasím, že Sokolov byl hodně nepříjemný, ale vítězství jsme ubojovali. S Chebem byl výsledek celkem jednoznačný, paradoxně výkon byl z těch horších letos, ale hodně nás podržel Dan v bráně, který se k nám přidal před sezonou. Co bys nám řekl o nových tvářích v týmu?
Byla to asi největší neznámá před sezonou. Jak se nám a jestli se nám podaří nahradit hráče, kteří skončili nebo přestoupili. V brance se to povedlo náramně. Dan Mayer je zatím vynikající. Možná na něj má dobrý vliv společné bydlení s Valdou. 🙂 Co se týče Pepy Svobody, vůbec jsem nevěděl, co čekat. Na začátku nebyl úplně fit a jsem rád, že už je v pohodě. Neskutečně nám zvedl kvalitu na balonku. Všechny jeho zkušenosti jsou na jeho hře ohromně vidět. Za mě je to jeden z nejlepších spoluhráčů za všechny ty roky, které tady působím. Oba dva kluci jsou navíc i jako lidi velkým přínosem. Když mluvíme o posilách, tak určitě musím zmínit ještě Fida (Marek Firla) a Máru Osvalda, který je zatím pro mě asi největší překvapení. A pokud bude makat dál, bude jeho přínos ještě větší, času na to má spoustu vzhledem k jeho věku.

Následující víkend se chystáme na sever, kde se střetneme s béčkem Liberce a České Lípy. Jak to vidíš se získáváním dalších bodů?
Čeká nás opět náročný výjezd. V téhle soutěži není lehkého soupeře. Tomu, že Česká Lípa je momentálně poslední, nepřikládám vůbec žádnou důležitost. Pamatuji si zápasy z minulé sezony a rozhodně nás nečeká nic snadného. Proti Liberci bude hodně záležet na jejich sestavě. Čekám, že doma budou silní a body rozdávat nebudou. Naším cílem bude určitě přivézt domů opět nějaké body. Pokud by to dopadlo jako v předchozích venkovních zápasech, bylo by to super.

 

Děkuji Kubovi za report úvodní části sezony. Za sebe mohu jen doplnit, že o víkendu opět budeme makat na maximum a doufám v dobré výsledky! Pokud nemáte zrovna cestu do Liberce a České Lípy, tak budeme rádi alespoň za držení palců u onlinů 🙂

JT