Rozhovor – Jiří Trnka

FBŠ Plzeň - Rozhovor

V průběhu letní pauzy zažil mužský tým Florbalové školy Plzeň značnou hráčskou obměnu. Událo se hned několik odchodů a příchodů, vystřídali se trenéři. Ondřeje Kesega, který do minulé sezóny vedl tým, nahradil na jeho postu současný trenér a hráč v jedné osobě – Jiří Trnka. Momentálně tedy zřejmě neexistuje povolanější osoba, která by mohla osvětlit veškeré změny před začínající sezónou, jenž muži zahájí již v tento víkend na nehostinném severu republiky.

 

Jirko, představ se fanouškům, kteří tě zatím neměli možnost poznat, jak si se dostal k florbalu a kterými týmy jsi prošel?

Ahoj, s florbalem jsem začal zhruba před 15-ti lety, kdy to bylo spíš takové chaotické běhání za míčkem. Nyní je florbal úplně jinde. Po pár letech tohoto „plácání“ jsem začal hrát v nově založeném týmu Spartak Chrást, kde jsme postoupili o ligu výš a spojili se s Keriem Plzeň a dodnes mám tento tým jako mateřský – nyní Florbalová škola Plzeň. 2 roky jsem hostoval v FBC Plzeň a minulou sezonu jsem strávil zapůjčen ve Slavii Plzeň.

 

Nyní tě čeká nová výzva, stal jsi se trenérem mužů, jak se zatím cítíš v nové roli a proč ses rozhodl pro tento krok?

Cítím se dost vyčerpaně 🙂 Přípravy na sezonu mi zabraly spoustu času, museli jsme řešit spoustu záležitostí ve spěchu a nebylo to jednoduché. Nakonec ale věřím, že se vše podařilo v rámci možností zvládnout a v sezoně bude vše šlapat, jak má. K mému rozhodnutí mě vedly tyto 3 aspekty. 1) Kdybych do toho nešel, tak by byla velká šance, že se můj mateřský klub rozpadne, což jsem nechtěl. 2) Hodně mě zklamala minulá sezona a nevydařený pokus o postup do Národní ligy. 3) Příležitost v roli trenéra a možnost vyzkoušet si vlastní způsoby vedení týmu.

 

Nová sezóna začíná, hodně kluků odešlo, jak se to projeví na soudržnosti a náladě v týmu?

Mrzí mě, že nakonec odešlo tolik hráčů, mých dobrých kamarádů. Nějakým způsobem jsme se s tím ale vypořádali, atmosféra v týmu je dobrá a věřím, že všichni budou chtít pro tým udělat maximum.

 

Zatím jste měli možnost své kvality předvést v poháru ČFBU a v přípravném utkání proti plzeňským Forsee, jaké jsou dojmy?

Vyzkoušel jsem si nějaké možnosti v sestavě a jak dokážeme zvládat taktické věci. Celkově jsem spokojen, něco se dařilo lépe, něco hůře. Každopádně nám zápasy ukázaly, na co se především zaměřit a co musíme zlepšit.

 

Už jsi určitě přemýšlel nad novou sezónou, jaké jsou ambice a cíle?

Jsem soutěživý a nerad prohrávám. Cíle jsou tedy ty nejvyšší, ale každý zápas bude obrovsky těžký a sám nevím, jak se nám může dařit či nedařit. Musíme jít zápas od zápasu, nechat na hřišti 100% a doufám, že výsledky se dostaví. Většinu týmů v Divizi i Regionu znám velmi dobře a vím, že v kvalitě nejsme na špici, ale když předvedeme bojovný a týmový výkon, tak vyhrávat budeme. Především bych chtěl, aby nás všechny sezona bavila a stále panovala v týmu dobrá nálada.

 

Sezónu zahajují Muži „A“ o víkendu proti Děčínu a poté rezervě Ústí, s jakými myšlenkami na sever jedete?

Dle minulé odpovědi musím říct, že si jedeme pro 6 bodů 🙂

Dan Mayer