Rozhovor s Filipem Šikem

Pozvání k rozhovoru přijal brankář, který vyrůstal ve Florbalové škole Plzeň, a který úspěšně zkoušel svoje štěstí v pražských Bohemians. Filip Šik (19) poslední utkání za Bohemku odchytal v KB lize juniorů a teď se chystá na novou sezónu v mateřském oddíle. Už mezi muži Florbalové školy. Představujeme posilu A týmu.

Ahoj Filipe, po dvou letech v Bohemians a dvou finálových bojích se vracíš zpět do Plzně, co tě k tomu přimělo a jak se na novou výzvu těšíš?

Ahoj, k odchodu z Bohemky mne určitě přiměla velká konkurence v brance. V mužském áčku je skvělý brankář, se kterým se zatím nemůžu měřit. Také mě příští rok čeká maturita a rád bych se více věnoval škole.

V Bohemce si nastupoval společně s Matějem Surákem a Petrem Tormou, hráli i oni nějakou roli v tom, že si se vrátil právě do FBŠ?

Oba hráli velkou roli, protože mi přivedli k tomu, abych se na plzeňský florbal nekoukal přes růžové brýle. Jsou to moji dobří kamarádi a chtěl bych jim pomoci, těším se na spolupráci s nimi a snad se mi (nám) to podaří.

Co ti období v Praze dalo a jaké vidíš rozdíly mezi kraji?

Na období v Praze budu ještě dlouho vzpomínat. Našel jsem si nové přátele a poznal jsem florbal úplně z jineho úhlu. Zjistil jsem, že hráč, který si chce zahrát, nemusí být vždy ten nejšikovnější. Musí to mít v hlavě srovnané a makat, makat, makat, a pak dle mého názoru stačí, aby dodržoval systém a zvládal hru fyzicky. Největší rozdíl mi přijde v přístupu hráčů a touhou po zlepšení. Přišlo mi, že tam kluci mají jen ty nejvyšší cíle. Podle mého názoru, by si plzeňské kluby měly brát příklad z těch pražských. A doufám, že se nám je postupem času podaří dohnat.

Letní příprava je v plném proudu, jak makáš a jak jí hodnotíš?

Musím přiznat, že jsem s takovou náročností ani nepočítal. Trenéři se připravili opravdu dobře a každý trénink měl něco jiného do sebe. Věřím, že nám pomohla, ale je hlavně na každém z nás, jak se připravíme, abychom byli týmu co nejvíce prospěšní.

Co očekáváš od nové sezóny? Těšíš se?

Novou sezónu beru jako výzvu. Bude to první sezóna v mužské soutěži a nevím, co očekávat. Každopádně bych rád byl v brankovišti co nejvíce času a vychytal tam solidní výsledky. Po minulé sezóně, kterou jsem pozorně sledoval, by si tým zasloužil postoupit o ligu výš. To beru jako hlavní milník nadcházející sezóny a udělám maximum pro to, abych týmu pomohl.

Teď chvíli od florbalu. Jak trávíš svůj volný čas? Co prázdniny, máš nějaké plány?

Prázdniny zatím trávim na brigádě, ve volném čase rád zajdu se Surym a kamarády k vodě. Mám naplánováno jet si odpočinout někam k moři. Rád bych taky trávil víc času s přítelkyní. No a na konci je samozřejmě soustředění, protože to je základ pro každou dobrou sezónu!

Filipe děkujeme za rozhovor, přejeme hodně štěstí v sezóně a někdy opět na viděnou!

Statistiky Filipa Šika na portálu Český florbal.