Rozhovor s Honzou Šikem

K rozhovoru po letní přípravě a před Prague Games 2019 jsme si pozvali hráče starších žáků Honzu Šika.

Ahoj! Další sezóna je před námi, jak bys hodnotil tu minulou?

Ahoj! Minulou sezónu bych zhodnotil tak, že jsme nesplnili svůj hlavní cíl, což bylo dostat se na MČR starších žáků. Naopak, jako plus bych řekl, že se naše hra zlepšovala. Vyzdvihl bych hlavně výkon celého týmu v posledním kole, kde jsme předvedli asi nejlepší výkon celé sezóny. Bohužel, už to na postup nestačilo.

Proběhla první část letní přípravy na sezónu nadcházející a pod vedením nových koučů, jak hodnotíš tuto část?

Na tento typ letní přípravy jsem doteď nebyl ve florbale tak úplně zvyklý. Překvapila mě její fyzická náročnost. Přesto musím říct, že mě všechny tréninky hrozně moc bavily. Bylo by fajn v takovémto konceptu pokračovat i příště, protože si myslím, že po 6 týdnech letní přípravy musí být určitě zlepšení během sezóny vidět.

Honza Šik
Honza Šik

Plánuješ makat i prázdninách? Co dalšího tě čeká?

Ano, určitě plánuji. Zatím jsem tento týden na prázdninách, takže začnu až se vrátím. Navíc jsme dostali individuální plán. Ale tuším, že to bude pěkná dřina. Těším se. Mám rád výzvy a nedokážu ani přes prázdniny nic nedělat. Možná mi jen bude chybět trochu florbalka.

Ve středu 10.7. startuje největší florbalový turnaj Prague Games 2019. Jak se na něj těšíš a co od něj očekáváš? Jaké sobě a týmu dáváš cíle?

Na Prague Games se hrozně moc těším, nikdy jsem na takto velkém turnaji, kromě švédského Jalas floorbal cup ve Falunu, nebyl. Nevím tedy úplně, co od toho mám očekávat. Máme velmi těžkou skupinu, a proto jako první cíl vidím postup ze skupiny do dalších bojů. Vím, že to bude náročné, ale týmu věřím. Jsem moc zvědavý na konfrontaci našeho florbalu s týmem ze Švýcarska (Zug) a ze Švédska (Backadalen). S takovými týmy se nemůžeme měřit každý víkend, tak kromě zážitku očekávám i tvrdý boj, rychlý florbal a výbornou hru s hokejkou.

Na závěr se ještě zeptáme, jak se těšíš na novou sezónu a jaké cíle si do ní dáváš?

Na novou sezónu se těším. Jsem zvědavý, jak se nám s týmem složeným z ročníků 05 a 06 v lize povede. Myslím si, že to bude poměrně silný tým, se kterým se nám podařilo již nějaké dobré výsledky uhrát. A jako hlavní cíl vidím postup na MČR starších žáků. Rád bych se i příští sezónu zúčastnil nějakých větších turnajů.

V červnu jsi se účastnil i ODM 2019, ovšem v jiném sportu než ve florbale. Popiš nám tvoji účast na této akci.

Na ODM jsem závodil v soutěžním lezení. Nejprve jsem se musel během roku zúčastnit kvalifikačních závodů. Z Plzeňského kraje postoupili na ODM 2019 v lezení pouze 2 nejlepší kluci a 2 holky. Co se týká samotného závodu v Liberci, tak se mi úplně nepovedl. I přes neúspěch v tomto závodu, jsem si celou olympiádu neskutečně užil a byl to pro mě velký zážitek. Byl jsem i zafandit florbalovému výběru Plzeňského kraje, kde jsme měli početné zastoupení.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho zdaru nejen na Prague Games.