Rozhovor s Tomášem Pourem

Sezóna se blíží, letní příprava je v plném proudu a naši muži vítají dalšího navrátilce do sestavy. Mistr a vicemistr ČR v juniorech, hráč s několika starty v juniorských reprezentacích a se starty v nejvyšší mužské soutěži. Vrací se odchovanec – Tomáš Pour!

Ahoj Pouříku! Vítáme tě zpět v Plzni! Máš za sebou parádní florbalová léta, která byla plná úspěchů. Co se ti během posledních let přihodilo, podařilo, a jak toto období hodnotíš?

Tak v první řadě jsem získal obrovské množství zkušeností. Dostal jsem možnost trénovat pod nejlepšími trenéry z České republiky i světa a odehrál jsem mnoho kvalitních utkání. Toto období hodnotím spíše pozitivně, protože mě posunulo o velký kus dopředu jak florbalově, tak i v osobním životě. Rozhodně to ale nebyla ani procházka růžovou zahradou.

Statistiky Tomáše Poura na portálu Český florbal.

Jaké aspekty hrály roli v tom, aby ses vrátil zpět do Florbalové školy? Byls v kontaktu s týmem a sledoval výkony goril, i když jsi byl „mimo“?

Velkou roli hrála škola a čas. Ale také kluci v týmu a trénéři. Ti navíc jdou, podle mne, správnou cestou. Loňské výkony goril jsem samozřejmě sledoval a pokud to šlo, zašel jsem klukům zafandit. Kluci předváděli dobrý florbal, škoda, že to nedopadlo.

Minulý rok byli muži kousek od postupu, nakonec nestačili na pražský tým Bučis. Jaké cíle jsou pro letošní sezónu a co od ní očekáváš?

Cíle jsou podle mě jasné. Postoupit do národní ligy a ukázat, že tady v Plzni umíme hrát florbal na úrovni. Protože to, co se tu v posledních letech děje, je neomluvitelné.

Do přípravy se teprve zapojuješ, uvidíme tě už na Czech Open a na soustředění?

Ano, poprvé nastoupím na turnaji Czech Open. Těším se na spolupráci s kluky, se kterými jsem nastupoval už dříve.

Florbalová škola Plzeň na turnaji Czech Open potká v základní skupině tři soupeře. V hale Děkanka sehraje 8.8.2019 utkání s finským Team TMZ, českým výběrem Torza Sorry a švýcarským Freilos. Díky za podporu!

Všichni víme, že Plzeňský kraj má oproti ostatním co dohánět… Jak se na tuto situaci díváš ty?

Jak už jsem to trochu načal výše… Zdejší situace je absurdní. Za 12 let, co hraji florbal, jsem si nevšiml většího posunu, což je velká ostuda. Když jsem přišel na první trénink do Bohemky, byl jsem v naprostém šoku. Naprosto jiné tempo hry, nasazení, přístup… Je to jen o lidech, přístupu a nějaké soudnosti. Trénovat by měli lidé, kteří mají opravdu zkušenosti a mají co předat, a ne ti, co si jen myslí, že ví všechno nejlépe. Tohle se ale určitě netýká jen trenérů.

Jak se těšíš na staronovou spolupráci s kluky, se kterými jsi nastupoval v Bohemians nebo v začátcích ve Florbalové škole?

Na spolupráci se samozřejmě moc těším, bude to podle mě hodně zajímavé a věřím, že i úspěšné.

Co děláš ve volném čase a jak užíváš prázdniny? Máš nějaký sportovní nebo životní vzor?

Baví mě sport a rád někam zajdu s kamarády. Zajímám se o nové technologie a osobní rozvoj. Asi jako každý se snažím nějak přežít horké dny u vody, ale samozřejmě se jen neválím. Na vzory moc nevěřím, snažím se, vzít si od každého to nejlepší a dělat vše podle sebe a jak nejlépe umím já sám. Pokud bych měl někoho vybrat za vzor, byl by to pravděpodobně Elon Musk.

Děkujeme za rozhovor a moc se těšíme až tě uvidíme s gorilou na prsou!