Salming Nisaopen

FBŠ Plzeň

Přípravka

26. – 28. 5. 2017 jsme se zúčastnili výběrového turnaje Nisaopen v Liberci. Cestovali jsme autobusem, spali jsme ve třídách místní základní školy a pro většinu hráčů to byl první turnaj, kde byli bez svých rodičů. Jídla a pití tam bylo dost, spousta hráčů se ani nedotkla řízků, které připravili jejich maminky. Škoda jen, že to neřekli dříve, trenéři by jim s těmi řízky rádi pomohli. Někteří hráči nepřivezli všechny svoje věci zpět domů, někteří toho přivezli zase více než měli J Nejdůležitější ale bylo, že si to všichni hráči i trenéři skvěle užili, a že jsme pořádně stmelili naší partu gorilek. V dlouhých přestávkách mezi našimi zápasy jsme podporovali a fandili našim dalším týmům v kategoriích elévů a mladších žáků, nebo jsme šli odpočívat do našeho apartmánu. Také bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří jeli takovou dálku, aby viděli svoje děti sportovat, že je během přestávek vzali na výlet, aby si také na chvilku od florbalu odpočinuli a vyvětrali hlavu.

Na turnaji bylo celkem 27 týmů v kategorii přípravek. I když jsme nepostoupili do vyřazovacích bojů, tak si myslím, že jsme hráli docela slušně a našim soupeřům jsme statečně vzdorovali. Na kontě jsme měli 2 výhry, 1 remízu a 5 proher. Ale pouze 2 zápasy proti velice silným týmům Sparta Praha a Mladá Boleslav jsme prohráli vyšším rozdílem, jinak zbylé 3 prohrané zápasy byly velice vyrovnané. Možná, kdybychom proměňovali více šancí, kterých bylo opravdu dost, tak jsme mohli pomýšlet na lepší výsledek. Hodněkrát jsme jen o kousek netrefili branku, nebo trefili tyčky a břevna nebo nastřelili jejich brankáře, asi nám chyběl větší klid v zakončení a hráči se snažili co nejdříve vystřeli na branku soupeře. Také jsme několikrát chybovali v naší obraně a soupeři toho bohužel většinou využili. Naopak některé akce se nám velice vydařili, přihrávky z obrany podél mantinelu na útočníka, potom přihrávky před soupeřovo branku na naše volné hráče a skvělé střely téměř do prázdné branky. Takto by to mělo v přípravkách fungovat, hráči by si to měli lépe zažít a častěji využívat. Také by měli častěji zkoušet nějaké ty kličky, které často trénujeme a když se to nepovede, tak se nic hrozného nestane, jen se z těch chyb do budoucna poučit. Důležité je najít odvahu a nebát se vyzkoušet si při takových zápasech obehrát protihráče kličkou nebo přihrávkou na spoluhráče, vždyť proto to také hrajeme, pro radost a zábavu. Pro naše hráče to byla další velká zkušenost, stále ale máme na čem pracovat, v čem se zlepšovat, dále poctivě trénovat a těšíme se na další turnaj.

Petr Duczynski

Elévové

… bude doplněno

 

 

Mladší žáci

2 týmy mladších žáků svedly své boje v základních skupinách o postup do nadstavby turnaje. Oběma týmům se to povedlo.

Tým 2005, doplněn o dva borce z ročníku 2004 (Sirka a Black), si v prvním zápase poradil s SK Florbal Benešov B 7:2. Kluci si chvilku zvykali na trojkový florbal, ale pak se rozjeli. Výsledek odpovídá předvedené hře. V dalším zápase s týmem Falcon vyhrávali 5:1, ale pak ztratili koncentraci a nechali soupeře se vrátit do zápasu. Škoda, byl to jasně vyhraný zápas, který skončil remízou 5:5. Třetí zápas vyzněl jednoznačně pro Gorily. Vítězství nad FBC Lomnice 11:5 je toho důkazem. Dostávali jsme jen zbytečné góly. Další zápas s FbC Hradec Králové Devils, to už bylo jiné kafe. Na tohoto soupeře jsme prostě neměli, prohráli jsme 1:9. V pátém zápase s přehledem porážíme tým SCC Semily 8:2. I šestý zápas ve skupině ovládáme, porážíme FBC DDM Kati Kadaň 7:2 a máme jistotu postupu do nadstavby, bez ohledu na to, jak dopadne náš poslední zápas ve skupině. Předpoklady se vyplnily a prohráváme s favoritem skupiny Florbal Primátor Náchod černí vysoko 2:16. Postupujeme ze skupiny ze třetího místa (4 výhry, jedna remíza, 2 prohry). Super práce pro tým, který zde měl sbírat zkušennosti. 

 

Tým 2004, doplněn o dva borce z ročníku 2005 (Bury a Paprika), hráli první zápas proti FbŠ Bohemians. Výsledek byl jednoznačný – 17:2. Soupeři byli tuhle sezonu končící elévové. Nutno uznat, že hráli opravdu dobře, ale dva roky jsou znát. Ve druhém zápase jsme porazili SK Bivoj Litvínov 11:1. Gorily si šly za svým a jasně v zápase dominovaly. První prohru jsme zaznamenali ve třetím zápase, kdy jsme narazili na soupeře, který netvořil hru. Tým ASK Bystřice n. P. – loňský finalista v kategorii elévů, zalezl za svoji branku a střelou z dálky + cloněním před brankářem nás porazil 7:5. Dobře zvolená taktika, ale velká část zápasu se „prostála“ za brankou. Naši hráči velice dobře obsazovali volné hráče, takže soupeři ani nic jiného nezbývalo. V dalším zápase nám dobře hrající tým FbC Hradec Králové Černí uštědřil lekci z produktivity. Prohráli jsme 6:11. Tento zápas bychom netrefili ani vodu z lodě. 🙂 Pátý zápas s TJ Turnov skončil remízou. Tady cítíme trochu trpkosti po neuznaném regulérním gólu. Ani rozhodčí, ani trenér soupeřů neviděl to, co viděla celá hala. V dalším zápase jsme si pohráli s Florbal Primátor Náchod červení. Vyhráli jsme vysoko 16:0. Čekal nás poslední zápas ve skupině. Pokud jsme chtěli postoupit do Play Off museli jsme porazit dosud suverénně si počínající Šelmy Liberec – tým hokejistů. Podařilo se, vyhráli jsme po výborném výkonu 9:4. Postup zajištěn ze třetího místa. Bohužel, první zápas v Play Off hrajeme proti Gorilímu týmu 2005. Je to škoda, že musí jeden tým vyřadit z turnaje ten druhý. Zápas vyzněl dle předpokladů lépe pro tým 2004. Dvatisícepětky se snažily, ale rok je znát. Prohra 2:12 ukončila tažení mladších goril. Ve čtvrtfinále nás čekal velice kvalitní soupeř Florbal Primátor Náchod černí, kterému jsme podlehli 4:8. Byli lepší, a tak i tým 2004 končí turnaj bez medaile.

Tým 2005 nasbíral cenné zkušenosti, tým 2004 měl šanci bojovat o příčky nejvyšší. Rozhodovaly maličkosti. Chválím každého hráče, který v Liberci hrál. Turnaj to byl náročný. Díky, kluci, díky rodičové, kteří jste přijeli podpořit své děti. Díky i těm, kteří se podíleli na organizaci celého pobytu. Ani bez vás by to nešlo.

TK