Starší žáci bílí rozehráli ligu v sobotu a bylo se na co dívat.

FBŠ Gorily Plzeň
 
V prvním zápase jsme si jasně poradili s týmem FBC, který jsme deklasovali 12:2. Kluci předváděli hezkou kombinační hru a svému soupeři nedali šanci. Nabádali jsme je, aby se snažili hru podržet a vykombinovat, což se klukům dařilo i na úkor méně vstřelených branek přišlo dost zajímavým florbalových momentů.
 
Další zápas byl proti Slavii. Na tomto turnaji asi nejtěžší soupeř. Ačkoliv si myslím, že jsme měli více ze hry, tak jsme nakonec v závěru zápasu, při našem oslabení, přišli o vedení a byla z toho remíza 2:2.
 
Od tohoto zápasu bylo patrné, že o vítězi turnaje bude nejspíš rozhodovat skóre. Proto jsem v zápase proti Rokycanům vedli kluky k častému zakončování. Bohužel naše nemohoucnost a um brankáře Filipa Berana z Rokycan nás pustili „jen“ k celkovému skóre 6:1.
 
V posledním zápase proti Karlovým Varům jsme potřebovali zvítězit o šest branek. Když jsme na začátku druhé půle zvyšovali náskok na 3:0, zdálo se být k úspěchu blízko. Nicméně po otevření hry jsme inkasovali z brejků a nakonec byli rádi za vítězství 3:2.
 
Druhé místo kvůli horšímu skóre zbylo na nás.
 
 

Starší žáci oranžoví bojovali o postup do B koše.

Tento plán dostal ovšem trhlinu hned první zápas, kdy  jsme nedokázali využít naší optické převahy a prohráli jsme s Toužimí 3:5. 
 
Druhý zápas jsme hráli proti FBC a zápas to byl velmi napínavý. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. My jsme se snažili těžit hlavně z naší florbalovosti, kdežto soupeř využíval více své váhové a výškové převahy. Zápas jsme nakonec o gól prohráli, i přesto že jsme předváděli líbivější florbal. Výsledek 3:4.
 
Poslední zápas jsme hráli proti GOGU z Horšovského Týna. Opět jsme čelili výškové a váhové převaze, což nás bude asi potkávat celou sezonu 🙂 Výsledek byl smírný 3:3.
 
Starší žáci oranžoví budou těžit hlavně ze svého umu, ale i tak pro nás bude těžké hrát proti starším a silnějším klukům. Nicméně není co vzdávat. Zápasy byly vyrovnané a příště se to třeba povede.
 
MH