Starší žáci za sebou mají tři turnaje

Florbal Plzeň - starší žáci

První dva turnaje sehráli v A koši, třetí turnaj v koši B. První turnaj se odehrál na Lokomotivě. Úvodní zápas sezony jsme začali vítězně a porazili Sokolov 4:3, poté jsme vysoko prohráli se Sokolem Plzeň, který má silný ročník hráčů 2002 a letos pro nás bude asi nedostižný. Rozdíl ve hře byl markantní a od začátku zápasu jsme byli slabším soupeřem. Stejně tak zápas proti Karlovým Varům o 3. místo jsme byli horším týmem. Je nutné podotknout, že máme momentálně dva hráče 2002 a pár hráčů 2003, doplňovat tým budeme muset mladšími hráči. Tým starších žáků má před sebou velmi náročnou sezónu, ale já věřím že ji zvládneme. 

Druhý turnaj naši starší žáci vyrazili do Sokolova. Ač nás bylo málo, tak jsme ostudu neudělali. Dokonce jsme měli brankáře ročníku 2005 Filipa Šrámka, který ovšem přes svůj věk byl oporou týmu. A limitovala ho jen jeho prozatímní výška :). Úvodní zápas jsme hráli proti domácím a zápas to byl velice bojovný a vyrovnaný. Bohužel se špatným koncem pro nás, prohra 3:5 nás dostala dolů. V dalším zápase kluci bojovali proti Slavii, hráli dobře, ovšem v malém počtu vydrželi se soupeřem držet krok pouze první polovinu zápasu. Konečný výsledek byl pro náš tým krutý 0:10 (0:2). Zápas o páté místo proti Rokycanům jsme opět bojovali naplno a zápas to byl pohledný, ovšem pro nás zas a opět se špatným výsledkem 2:6. Za tento turnaj bych rád pochválil naše kluky za jejich bojovnost.

Třetí turnaj nás čekal v Ostrově u KV, pro nás premiéra v B koši. Hned první zápas jsme začali poznávat, že v B koši bychom měli udávat tempo hry my a ne soupeř, chvíli jsme s tím měli problém. Za což jsme zaplatili v prvním zápase prohrou. Ačkoli jsme byli celý zápas lepší a soupeře z Horšovského Týna přehrávali, prohráli jsem 0:1. Soupeře jsme přestříleli 20:7, ale bylo nám to houby platné. Gólem 40 vteřin před koncem jsme zápas ztratili a nic na tom nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře a následný tlak. V dalším zápase jasně přehráváme Sokol z Plzně B v poměru 7:3. Konečně se prosazujeme a proměňujeme šance, do kterých se dostáváme. V zápase o 3. místo jsme rozstříleli tým z Karlových Varů 14:6. Skvělý turnaj zahrál Michal Kolínek, ale musím pochválit všechny, makali na 100 nic se nevypustilo, asi i trochu pomohla proměna do dravých Goril. 😀

MH