Turnaj Plzeň 14. ZŠ – přípravka, 20. 10. 2018.

Florbal Plzeň

Naše nejmenší gorilky se zúčastnily svého prvního ligového turnaje v sobotu 20.10.2018. Měli jsme přihlášený 1 tým, ale nakonec se nás sešlo 15 hráčů, takže na příští turnaj již přihlásíme 2 týmy, aby si děti co nejvíce zahrály. Znovu prosíme všechny rodiče, aby pravidelně sledovali naše webové stránky a co nejdříve potvrzovali účast svých dětí, nebo je z turnajů omlouvali. Pro nás trenéry je to moc důležité, abychom věděli počet hráčů přihlášených na turnaj, abychom to mohli co nejlépe připravit a naplánovat. Celkem se tohoto turnaje zúčastnily 4 týmy, hrací systém byl každý s každým 2 x 13 minut, což představovalo slušnou porci stráveného času na hřišti.
První zápas jsme hráli proti domácímu tým FbC Plzeň. Ze začátku se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a před koncem prvního poločasu jsme byli rádi, že se nám podařilo vyrovnat. Druhý poločas již byl z naší strany mnohem lepší a soupeře jsme nakonec porazili 8:6. Druhý zápas jsme hráli proti týmu Tachov černí. Od začátku jsme měli jasnou převahu a nakonec jsme zvítězili 8:1. Nakonec nás čekal papírově nejsilnější tým a to Tachov červení. Zápas byl zezačátku docela vyrovnaný, postupem času jsme se zlepšovali a nakonec zaslouženě vyhráli 8:2. Takže ze 3 zápasů jsme měli 3 výhry a turnaj jsme nakonec celkově vyhráli.
Chtěl bych pochválit všechny zúčastněné hráče za předvedený výkony a hlavně za snahu. Na každý zápas jsme nasadili jiného brankáře, ať si i tuto činnost vyzkouší v zápasovém tempu co největší počet dětí. Naši nejmladší hráči teprve sbírali svoje první zkušenosti, někteří také spíše bojovali sami se sebou, ale postupem času bylo vidět zlepšování. Naopak naši nejzkušenější hráči předvedli svojí kvalitu i florbalovou šikovnost. I když abych jenom nechválil, mnohé situace jsme mohli vyřešit jednodušeji, třeba přihrávkou na volného spoluhráče, ale vím, že naše děti to moc láká, prokličkovat celé hřiště a potom vstřelit gól. Ale ty přihrávky, hlavně při zakládání útoku, musíme stále trénovat a pilně cvičit, takže nás čeká ještě spousta práce.
Děkujeme rodičům za podporu svých dětí, za praní dresů, a že během zápasů vytvořili příjemnou atmosféru. Těšíme se na dalším turnaji.