V září náš klub pořádal maratón čtyř turnajů Starosta Cupu – O pohár starosty ÚMO3

O pohár starosty ÚMO3

Zpravodajství z první půle máme již za sebou a čeká nás rozbor půle druhé – kategorie přípravky a elévů.

 

Přípravka sehrála svůj turnaj v sobotu 22. 9. 2018

Turnaje se zúčastnila čtveřice týmů a celé dopoledne bylo na co koukat. Špunti se snažili ze všech sil a bylo k vidění hezké florbalové i neflorbalové situace 🙂

Všichni byli úžasní a jelikož se jedná o nejmenší kategorii, pro kterou byl Starosta Cup pořádán, tak byli všichni po zásluze odměněni. Pohár pro vítěze turnaje si odnesli hráči ze Slavie Plzeň. Ale ani hráči a hráčky z FBŠ Plzeň, FLK Tachov a FBC Strakonic nezůstali bez odměn. Každý si odnesl hezkou a zlatou vzpomínku, mnohdy na první turnaj, který ve svém životě odehrál.

Pohár pro vítěze turnaje si odnesli hráči ze Slavie Plzeň.

Moc jsme si všichni turnaj užili a už se těšíme na příští ročník.

Elévové měli svůj turnaj v neděli 23. 9. 2018

Nejpočetněji zastoupená kategorie rozehrála svůj turnaj na půdě Západočeské univerzity. A to byla ještě škoda, že se letos termínová listina posunula kvůli pořádání MS ve florbale, jelikož na turnaj bylo přihlášeno více týmů. I tak se v průběhu turnaje zaplnila všechna tři hřiště.

Dvanáct týmů bylo rozděleno do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým. Poté následovalo play off, do kterého postoupila vždy čtveřice nejlepších týmů. Týmy na pátém a šestém místě hráli mezi sebou o umístění.

Pořadí ve skupině:

Skupina A
1. FLK Tachov
2. Olymp Praha
3. FBC Plzeň
4. Hurrican KV white
5. FBŠ Gorily Plzeň oranžoví
6. FBŠ Slavia Plzeň

Skupina B
1. Hurrican KV black
2. FBŠ Gorily Plzeň bílí
3. FBC Strakonice
4. FLK Tachov blue
5. Batesta Chodov
6. TJ Crocodiles Tlučná

Po skupinách se rozehráli vyřazovací boje. Hned ve čtvrtfinále se udály dva zajímavé zápasy, kde se konfrontovali oddíly mezi sebou. Jak u Hurikánů, tak u Tachova vždy zvítězili zkušenější borci. U dalších dvojic deklasoval Olymp Strakonice a naše Gorilky nestačili na hráče z FBC.

Semifinále dvojice byly jasné. KV Black – Olymp Praha a FLK Tachov – FBC Plzeň. V prvním semifinále nachystali hráči Olympu první porážku Karlovým Varům a vystavili jim stopku na cestě do finále. V druhém přehrál Tachov FBC Plzeň.

O třetí místo nestačili hráči FBC silově na soupeře z Karlových Varů a zbylo pro ně čtvrté místo. Ve finále si poradil Tachov s týmem z prahy a mohl se radovat z celkového vítězství.

Konečné pořadí:
1. FLK Tachov
2. Olymp Praha
3. Hurrican KV black
4. FBC Plzeň
5.-8. místo
FBŠ Gorily Plzeň bílí
FBC Strakonice
Hurrican KV white
FLK Tachov blue
9. Batesta Chodov
10. FBŠ Gorily Plzeň oranžoví
11. TJ Crocodiles Tlučná
12. FBŠ Slavia Plzeň

Slovo organizátora:
Máme za sebou koncert čtyř turnajových dní. Ačkoliv nás to stálo hodně úsilí a práce, tak výsledek stál za to. Do série turnajů se zapojilo více než 350 dětí a to je úžasné číslo. Každý ročník se počet hráčů zvyšuje, což nás motivuje do další práce. V příštím roce už pro Vás chystáme inovace a vylepšení hlavně servisu pro hráče a trenéry. I tento rok byl samozřejmostí ovocný bar a pitný režim během pořádání turnaje a rozhodčí s odpovídající licencí. Doufám, že si všichni turnaj užili a vynikající bylo i to, že jsme nezaznamenali žádné větší zranění a tím pádem můžeme turnaj hodnotit velice kladně. Děkujeme týmům, které se zúčastnily, ale i těm, které se zúčastnit nemohly. Tak se zase uvidíme za rok v září při jubilejním 5. ročníku Starosta Cupu opět v Plzni.