14. – 15. 10. 2017

FBŠ Plzeň

Starší žáci A koš 14. 10. 2017

Florbalová škola Plzeň modří – SPORT CLUB Klatovy 1:3 (1:1, 0:2) 
Florbalová škola Plzeň modří – FbC Plzeň blue 3:2 (2:2, 1:0)
Florbalová škola Plzeň modří – FBC ROKYCANY 3:4 (1:0, 2:4)
 
 
Druhý ligový turnaj jsme odehráli  v K. Varech v A koši.
 
Prvním týmem ve skupině byly Klatovy. Zaparkovaly před svoji brankou autobus a hrozily z brejků. Úspěšně… daly tři branky, my jen dvě a prohráli, i když herní převaha byla jasně na naší straně.
 
V druhém zápase nás čekal favorit, hra i nasazení byla úplně o něčem jiném než v prvním zápase. Byl to boj, ale vyhráli jsme 3:2.
 
V posledním zápase nás čekal souboj o třetí místo s týmem Rokycan. V tomto zápase jsme předvedli, jak ztratit vybraný zápas. Jasnou převahu a vedení jsme měli ještě pár minut před koncem. Pak přišel zkrat a nadšení soupeři otočili z 1:3 na 4:3 posledním gólem tři vteřiny před koncem.
 
Zápasy ukázaly na čem je třeba pracovat, co zlepšovat. Na druhou stranu jsme zůstali v A koši a předvedli pěkné florbalové momenty.
 
Tomáš Suchý
 
 

Starší žáci B koš – 14. 10. 2017

Florbalová škola Plzeň oranžoví – MDDM Plamen Rescom Ostrov 4:6 (2:3, 3:2)
Florbalová škola Plzeň oranžoví – GO – GO Horšovský Týn 1:2 (0:1, 1:1)
Florbalová škola Plzeň oranžoví – FBŠ SLAVIA Plzeň B 5:5 (4:2, 1:3)
Florbalová škola Plzeň oranžoví – FbC Plzeň white 3:2 (2:1, 1:1)

 

Béčko starších žáků se neztratilo ani v Béčkovém koši 🙂

Turnaj byl o poznání težší, než ten první a bylo super, že všechny zápasy pro nás byly težké a prakticky na hranici možností. Je škoda, že ještě neumíme proměňovat šance, ale to přijde. Protože mi přišlo, že jsme hráli v celku velmi dobře.

První velice vyrovnaný zápas jsme prohráli 4:6 s Ostrovem, dalo by se říct, že nás porazil jeden borec – Vilém, který dal hattrick a k tomu přidal ještě jednu asistenci, je nutné uznat, že pro naše borce to byl trochu neřešitelný úkol :-). V zápase se blýskli Jan Schaffer a Matěj Šefrna. Dálší zápas jsme prohráli 1:2 s Gogem, tady je potřeba říct, že jsme byli rozhodně lepším týmem ale z hostujícího brankáře jsme udělali dalšího aspiranta na reprezentační dres 🙂 naopak hosté měli při obou brankách notnou dávku štěstí.

Ve třetím zápase jsem hráli proti Slavii B a to byl náš možná nejsmolnější zápas, i přesto že jsme vedli 4:1 a 5:4, tak jsem nakonec museli vzít s povděkem remízu 5:5.

V posledním utkání nám šlo o všechno a museli jsme FBCéčko porazit. Utkání bylo opět velmi vyrovnané a v samém závěru rozhodl Martin Rybař střelou pod víko na konečných 3:2 o tom, že i nadále budeme válčit v B koši 🙂

Chtěl bych kluky za dnešní výkony pochválit, makali, chovali jsme se jako tým a bylo to super! Díky moc…

Matouš Hrdlička

 

Přípravka – 15. 10. 2017

Naše nejmenší gorilky se zúčastnily svého dalšího turnaje v neděli 15. 10. 2017. Opět jsme postavili 2 týmy, aby si zahrálo co nejvíce hráčů. Celkem se zúčastnily 4 týmy, hrací systém byl každý s každým 2 x 13 minut, což představovalo slušnou porci stráveného času na hřišti.

Modrý tým: měli jsme téměř 3 kompletní trojice, hráči předváděli pohledné akce, snažili se co nejvíce kombinovat a držet míček co nejdelší dobu na svých hokejkách. Odměnou za to byly vyhrané všechny 3 svoje zápasy, na každý zápas jsme nasadili jiného brankáře, ať si i tuto činnost vyzkouší v zápasovém tempu co největší počet dětí. Zápas s Tlučnou jsme měli celou dobu pod kontrolou, souboj se Slávií byl již vyrovnanější, přesto jsme si stále udržovali 2 – 3 brankový náskok. Poslední zápas proti našim kamarádům „oranžovým“ byl velice vyrovnaný, ale nakonec  se v této přestřelce usmálo štěstí na stranu „modrých“.

Oranžový tým: měli jsme 3 kompletní trojice, hráči se prezentovali především velkou bojovností, spoustu gólů jsme ale dali po krásných přihrávkách před brankovištěm až do prázdné brány a to jsme ještě velké množství šancí neproměnili. Nejmladší hráči teprve sbírají svoje první zkušenosti, někteří také spíše bojovali sami se sebou, ale postupem času bylo vidět neustále zlepšování. Nakonec jsme měli 1 vítězství a 2 prohry, ale oba prohrané zápasy byly velice vyrovnané. Nejspíš kdybychom proměnili více našich vyložených šancí, tak to mohlo dopadnout jinak.

Nejdůležitější ale bylo, že si děti zahrály svůj oblíbený sport a nějaký čas strávily pohybem. A závěrečné vyhlášení – nevyhlášení výsledků? Samozřejmě že děti to především hrají pro samotnou radost ze hry.

Děkujeme rodičům za podporu svých dětí, za praní dresů, a že během zápasů vytvořili příjemnou atmosféru. Těšíme se na dalším turnaji.

Petr Duczynski