Změny mezi trenéry

Jak vám napovídá titulek, chceme vás informovat o změnách v obsazení osob v našem klubu. Tentokrát se ovšem nejedná o hráčský kádr, ale o trenérskou složku klubu, která doznala několika změn.

Po dlouholeté spolupráci u nás skončili trenéři Matouš Hrdlička, Tomáš Karel, Martin Voříšek, Petr Duczynski a také Petr Gregořica, který u nás pobyl kratší období. Děkujeme jim za odvedenou práci a třeba se k nám zase připojí, když jim to čas dovolí nebo se jim bude stýskat po gorilách!

Zakončení s výrazným úspěchem

Chtěli bychom vyzdvihnout Tomáše s Martinem, kteří fungovali jako sehraná dvojka. Jejich práce byla kvalitní a zodpovědná a vážíme si toho, co ve Florbalové škole Plzeň předvedli. Své účinkování zakončili na letošním turnaji v Brně (Hummel OpenGame) skvělým třetím místem. Děkujeme a snad vás zase dříve či později uvítáme zpět!

Brno Open Game 2019
Brno Open Game 2019

Příchody nových tváří

Odchody znamenají i příchody a rádi bychom vám představili trenéry, kteří se budou snažit zkvalitnit florbal v našem klubu a posunout florbal v Plzeňském kraji.

  • První posilou je zkušený Míra Čechura, který se zapojí především u těch nejstarších a také se bude se starat o fyzickou připravenost všech kategorií.
  • Dalším nováčkem u nás je Petr Elsnic, který bude trénovat nejmladší gorilky.
  • Standa Nedvěd u nás již nějakou dobu působí a věnuje se mladým brankářům, v čemž bude dále pokračovat, ale nyní v rámci všech kategorií a přidá se také do trenérského týmu mužů.
  • Hráči mužů, Matěj Surák a Petr Torma se již loňskou sezonu se podíleli na trénincích mladších kategorií a v následující sezoně se zapojí ještě více ve většině našich trenérských týmů.

Představuje se: Míra Čechura

K florbalu jsem se dostal úplně náhodou v roce 2006. Jednou přišel můj syn Martin domů z tréninku a zeptal se mě, zda bych je nechtěl trénovat. Ani jsem dlouho neváhal, domluvil jsem se s vedením klubu a začal jsem trénovat v té době dorostence FbC Sokol Rokycany. Pak následovala trenérská příprava na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK v Praze.

V následujících letech jsem trénoval juniory a v roce 2008 muže A týmu Rokycan. Od roku 2009 jsem držitelem trenérské licence „B“. Po ukončení spolupráce s FbC Sokol Rokycany jsem byl volný trenér a v roce 2010 až 2012 jsem trénoval výběry Plzeňského kraje (dorostenců). V roce 2012 jsem uzavřel spolupráci s FBŠ Slavia Plzeň, kdy jsem měl na starost juniory až do roku 2017. V letošním roce jsem dostal nabídku trénovat muže A Florbalové školy Plzeň a neváhal jsem tuto možnost přijmout. Doufám, že budu přínosem pro klub a stanovené cíle pro nastávající sezónu se podaří s hráči splnit.

V současné době se věnuji převážně outdoorovým sportům, tj. běhu v přírodě, horským maratonům, jízdě na kole a někdy si zahraji také tenis. V zimním období si nejraději zaběhám na běžkách a v klidu nenechám ani sjezdovky. Nejen ve své trenérské práci se držím motta: „PER ASPERA AD ASTRA“.