Florbalová škola Plzeň

Áčko si poradilo se dvěma soupeři

Výborný víkend v podání Áčka

I přesto, že A tým Florbalové školy Plzeň čekaly dva týmy ze dna tabulky Divize C, bylo potřeba podat zodpovědný a koncentrovaný výkon. To se vždy povedlo a bylo z toho jednoznačné sobotní vítězství na hřišti Jiskry Domažlice 4:16 i potom nedělní výhra doma s FA Septa.CZ České Budějovice 19:3. Bodový přísun a souhra dalších výsledků kol znamenají, že v divizní soutěži jdeme na první místo!

SK Jiskra Domažlice - Florbalová škola Plzeň A 4:16

V první části jsme se rychle ujali vedení gólem Ondry Budka, soupeř vyrovnal hru, posléze i skóre. Do první části se sluší zmínit i druhý Ondrův gól - 1:2. Jinak vládla spíše obrana a brankáři.

Skóre změnilo hned se začátkem další části, kdy domácí Jiskra znovu vyrovnala. My jsme kontrovali brankou Ondřeje Hlinovského - 2:3.  V polovině utkání doplnil hattrick Ondra Budek - 2:4 a ještě jednou se Jiskra pokusila srovnat skóre. Pak už se blýskalo jen na jedné straně a gólově se prosadili postupně: Kryštof Lehečka, znovu Ondra Budek, Jonáš Janata a prosadila se naposledy i Jiskra - do kabin se šlo za stavu 4:7.

Třetí část byla brankostrojem hostů. Florbalová škola předvedla svou sílu a zapsala devět gólů v třetině. Střelci byli Václav Kaše, Vojta Beneš, Ondra Budek, Jonáš Janata, Matěj Surák, Václav Kaše, Ondra Budek, Kryštov Lehečka a poslední gól patřil Václavu Kašemu - 4:16. Jednoznačné skóre. Nejvíce bodů posbíral Ondra Budek (6+1).

Komentář trenérů:

Komentář trenéra domácích: "První třetinu jsme odehráli perfektně, nebezpečné akce soupeře se nám dařilo ubránit. Škoda neproměněných vyložených šancí. Zbytek zápasu netřeba komentovat. Po celý zápas nás držel brankář Kouřík, bohužel nedůrazná obrana nechala soupeře dorážet do prázdné brány. Na závěr přeji za celý tým Ondrovi Stachovi vše nejlepší k svátku. Děkujeme soupeři za zápas." Komentář trenéra hostů Míry Čechury: "Vítězství si ceníme, ale musíme ještě zapracovat na určitých věcech. Soupeři děkujeme za zápas."

Florbalová škola Plzeň A - FA SEPTA.CZ Č. Budějovice 19:3

Zápas začal rychlými góly, když se prosadil stále hladový Ondra Budek - 0:1 a hned po něm i Tomáš Pour - 2:0. V deváté minutě se připoměli také hosté, když dokázali rychle využít přesilovku - 2:1. Radost jim ale zkazil kontrem Václav Kaše - 3:1. Pak se zaskvěl Filip Šik, strážce domácí svatyně. Díky jeho zákrokům mohl potom zvyšovat znovu Václav Kaše - 4:1.

Druhá část opět přinesla rychlé změny skóre. Václav Kaše - 5:1 a kontr Českých Budějovic na 5:2. Kryštof Lehečka ale rychle zareagoval a znovu navýšil náskok na 6:2. O chvilku později ve hře 4 na 4 zazářil Ondra Budek - 7:2, pak si připsal asistenci Filip Šik, když výhozem našel Matěje Suráka - 8:2. Do konce třetiny ještě dva rychlé góly Kryštofa Lehečky a do šatny si neseme náskok 10:2.

Třetí část byla sledem pohledných akcí, které přinášely góly jako na běžícím páse. Prosadil se Kryštof Lehečka a v přesilovce Matěj Surák - 12:2. Hráči FA Septa.CZ Č. Budějovice stále hráli aktivně, ale domácí je rychle trestali. Prosadili se Matěj Surák, Václav Kaše i Tomáš Pour a ukazatel svítil 15:2. Vyloučením za hru na zemi jsme dali šanci na korekci výsledku, ale Septě už se nedařilo vůbec nic a obdržela 2 góly v oslabení. Střelci Ondra Budek a Václav Kaše, stav 17:2. Ale stále se hrálo aktivně dál, tentokrát se trefil Ondřej Hlinovský a ještě o minutu později přidal 19. gól Kryštof Lehečka. Domácím se už na dvacítku nepodařilo dosáhnout, pouze inkasovali z hole Petra Bláhy a stav utkání se zasekl na skóre 19:3.