Gorily Plzeň - Florbal

Ani letos nikdo nepostoupí

Ani letos se z divize nebude postupovat

Jeden za našich sezónních cílů se nesplní. Stejně jako loni se divize nedohraje a tým mužů FBŠ Gorily Plzeň na postup do vyšší soutěže může zapomenout. O svoji šanci uspět přišly i mládežnické týmy. Na základě aktuálních opatření rozhodl Výkonný výbor Českého florbalu, že se v celostátních soutěžích nebude postupovat ani sestupovat. Příští sezónu se tak o tuhle metu budeme prát znovu. Letos už se do kolotoče soutěžních zápasů nevrátíme v žádné z kategorií.

Pokud bude vládou umožněn návrat ke sportu a bude umožněno trénování (zřejmě i v návaznosti na návrat dětí do škol a na další testování a očkování populace), pak se očekává, že budou na dobrovolném principu připravená Českým florbalem utkání a turnaje v jednotlivých soutěžích. Povoleny by také mohly být první open turnaje, podobně jako tomu bylo v loňském roce, kdy jsme se už během května k tréninku dokázali vrátit a v červnu hrát.

„Chtěli jsme co nejdéle držet naději, aby se celostátní postupové soutěže rozehrály a kluby mohly dosáhnout svých cílů a ambicí v podobě postupu do vyšších soutěží. Bohužel nám aktuální doba nepřeje a my jen doufáme, že se příští sezona už zase bude mnohem více blížit tomu, na co jsme byli zvyklí,“ vysvětlil předseda Filip Šuman důvody rozhodnutí výkonného výboru.