Florbalová škola Plzeň

Béčko ve Šťáhlavech dominovalo

Náročné a úspěšné kolo v Regionální lize má za sebou B tým Florbalové školy. Ve Šťáhlavech čekali na muže, kteří zde pořádali celé hrací kolo, hned tři zápasy. V nich získali plný bodový zisk a postupně stahují ztráto na čelo tabulky.

Florbalová škola Plzeň B – FBC Plzeň B 8:4

Derby začala aktivně Florbalová škola, která byla navíc v hojném počtu a vyzbrojená posilami z áčka. Paradoxně se ale v utkání jako první prosadilo FBC. Následně se ale situace rychle obrátila. Muži B rozpoutali kanonádu a postupně otočili stav zápasu až na skóre 8:1. V závěru ještě soupeř zabral a snížil na přijatelnější čtyřbrankový rozdíl.

Florbalová škola B – Sokolov B 7:5

Proti rezervě Sokolova od začátku muži udávali tempo hry a trefovali i gólové zařízení. V 27. minutě hry vypadalo vše na hladký průběh. Plzeňané vedli již 7:1, když hattrick dovršil Matěj Zicho. Sokolov však zbraně nesložil a postupně snížil pět minut před koncem třetí části až na dvoubrankový rozdíl. Drama ale Florbalová škola nepřipustila a dovedla duel do vítězného konce.

Florbalová škola B – Stod 5:0

Nejtěžší utkání čekalo na béčko až v půl osmé večer, narazilo na dosud neporažený Stod. Utkání začalo opatrně pod mírnou taktovkou Florbalové školy, která častěji držela míček a soupeře prakticky nepouštěla k brance gólmana Šika. Dlouhé čekání na první gól ukončil až ve druhé části Bořek Ozom, který poslal FBŠ do vedení. Následně stejný hráč udeřil i v početní výhodě a situace pro Plzeň byla ještě příznivější. Florbalová škola měla hru pod kontrolou a ve třetí periodě přidala ještě tři trefy. Po suverénním výkonu tak ukončila vítěznou sérii Stodu, která trvala 14 zápasů. Skvělý online přenos ze zápasu navíc napsal Kuba Vandák. Rozhodně stojí za přečtení i po konci utkání.

Komentář trenérů:

Komentář hrajícího trenéra Jiřího Trnky: "Dnes jsme turnaj pořádali a padlo na nás kolo, kdy jsme hráli tři zápasy za den, což čeká v sezoně každý tým. Podařilo se nám sejít v dobrém počtu, což bylo velmi důležité a také nám pomohli hráči z áčka, což nám přidalo na kvalitě. Všechny tři zápasy jsme předvedli slušný výkon. Dařilo se nám využít přesilovky a myslím si, že zaslouženě bereme plný počet bodů. Dotáhli jsme se do horní poloviny tabulky a můžeme bojovat o přední pozice, pro nás proto velmi úspěšná sobota."