Gorily Plzeň - Florbal

Do Domažlic pro vítězství

outsider divize nekladl velký odpor

V Divizi C jsme se představili na venkovním hřišti. V Domažlicích jsme potkali tým ze dna tabulky - proti nám stál domácí klub SK Jiskra Domažlice.

SK Jiskra Domažlice - FBŠ ATT Gorily Plzeň 3:22

Po čtyřech kolech byli Domažlice poslední, Gorily Plzeň první. Očekával se souboj týmů, které zažívají úplně opačné pocity. Kvalita hry se ihned projevila a během dvou minut jsme odskočili do dvoubrankového vedení. Za stavu 0:3 měli domácí možnost zahrávat trestné střílení a Robert Kubica ho proměnil. Pak jsme moc začali kombinovat a přehrávat akce. Další část utkání byla opět v naší režii a druhou třetinu jsme vyhráli sedmibrankovým rozdílem. I ve třetí části to byla hra kočky s myší a skóre rychle narůstalo do konečného stavu 3:22. To už bylo podle představ trenérů a balónek byl v prostorech, kde jsme ho chtěli na hřišti mít. Střeleckou chuť si spravil Ondra Budek, který nasázel 8 branek, do statistik se zapsalo ještě dalších 10 našich hráčů.

V posledních dvou minutách jsme si v soutěžím utkání mohli vyzkoušet i jinou přesilovku, hru bez brankáře, protože to v tréninku stoprocentně nasimulovat nejde a ze zkušenosti víme, že ve vyhrocených zápasech se to může hodit. Rozhodně se nejednalo o snahu zesměšnit soupeře, ale výsledek utkání nám dovoloval jít do rizika. Je potřeba vyzdvihnout výkon obou náhradních brankářů, kteří měli při zranění dvojice brankářů A-týmu šanci naskočit v divizi. Jak junior Martin Lenárt, tak Jan Valeš předvedli pár znamenitých zákroků!

Bohužel, další utkání se odkládají. Není ani možné trénovat v hale a pro tento týden dostanou muži volno. V příštím týdnu se vrátí alespoň k tréninku venku.