Gorily Plzeň - Florbal

Dorostenci zahájili ligovou soutěž

První ligové zápasy si odbyli o víkendu ve Strakonicích i dorostenci doplnění o několik starších žáků. Narazili na soupeře z Českých Budějovic a na FBC Plzeň.

Florbalová škola Plzeň - SK Meťák České Budějovice 7:7

V prvním zápase se ve strakonické hale utkali naši hráči s českobudějovickým Meťákem. Ač jsme byli na balonku, tak se první prosadili hosté - 0:1. I dál po našem tlaku skóroval soupeř a bylo už o dvě branky - 0:2. Až v 10. minutě se poprvé v zápase prosazujeme střelecky, trefil se Dominik Kmoch - 1:2. Ale kapitán Meťáku Lukáš Novosád zvýšil tváří v tvář proti Martinovi Lenártovi v naší brance vedení na 1:3 pro klub z Českých Budějovic.

Nám se povedl nástup do druhé části. Nejprve se prosadil samostatně Dominik Kmoch a o dvě minuty později Vašek Mizera už vyrovnával na 3:3. Možná jsme se trochu uspokojili, protože vzápětí se prosadili 2x opět hráči Meťáku. Hadrava a Voráček znovu otočili skóre na 3:5. Naštěstí jsme stav utkání slepenými góly srovnali. Povedlo se to Honzovi Schafferovi a Fílovi Zapletalovi - 5:5. Z vyrovnání jsme dlouho radost neměli, Filip Pírka se okamžitě prosadil a zvýšil na 5:6. Ještě těsně před koncem třetiny jsme měli velkou šanci na srovnání, ale do branky míček nedoskákal.

I přes vyloučení na začátku poslední části utkání dokázal Dominik Kmoch vyrovnat na 6:6. Velké emoce na hřišti i na trestné lavici nás donutily vzít si time-out. Ale po něm se prosadil Meťák, konkrétně Martin Kořenský zvýšil na 6:7. Ale naštěstí se nám povedlo 21 vteřin před koncem vyrovnat! Vojta Mrvík po přihrávce Dominika Kmocha srovnal na konečných 7:7. Bereme tak první bod do tabulky.

FbC Plzeň - Florbalová škola Plzeň 6:3

Ve druhém utkání nás čekalo plzeňské FBC. V utkání se soupeř rychle ujal vedení, prosadili se Weber a následně Ehm. Nám se střelecky vůbec nedařilo.

Za stavu 2:0 se několikrát zaskvěl výtečnými zákroky gólman Ondra Kozák, ale i tak neodvrátil další úspěšná zakončení soupeře ve druhé části. Prosadili se Jankovec a Varta. Stav 0:4 už nevypadal vůbec dobře. Až na sklonku 27. minuty se dokázal prosadit také náš tým. Vzal to na sebe Matěj Kubeš - 1:4. O minutku později se prosadil ze samostatné akce i Vojta Mrvík a už to vypadalo lépe, i střelecky se utkání vyrovnalo.

Před třetí částí byl stav utkání 2:4. Bohužel, ihned po přestávce se s asistencí o zadní mantinel prosadil znovu Jankovec a další branku přidal Ehm. Ještě 6 minut před koncem vykřesal naději po přihrávce Dominika Kmocha Vojta Mrvík - 3:6. Ale do konce utkání už si FBC výsledek pohlídalo. 

Komentáře trenérů

Trenér FBC Plzeň Václav Michálek hodnotil svůj tým kriticky: "Naše předváděná hra se mi moc nelíbila, hráči byli častokrát statičtí a nedokázali proměnit jasné gólové šance. Každopádně víme na čem v tréninku zapracovat a za 14 dní budeme lepší.  Zápas s FBŠ jsme relativně zvládli v klidu, bohužel jsme měli několik výpadků, které soupeř potrestal. S prvním turnajem jsem spokojen. Děkuji soupeři za zápas." Petr Procházka z FBŠ po utkání konstatoval: "Vyrovnaný zápas, který rozhodl náš nedůraz na brankovišti, děkujeme soupeři."

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020