Gorily Plzeň - Florbal

Dřina se vyplácí. Výsledky z víkendu nám to potvrzují.

O víkendu nám nedělalo radost jen podzimní počasí. Činili se také hráči Florbalové školy Plzeň, ať už jste šli na Juniory, Starší žáky nebo Elévy, vždycky to byla zábava! Užili jsme si hru a ukázali jsme, že se nám dřina na tréninku vyplácí. Umíme to zatím dobře prodat v zápasech.

Junioři

Juniorský tým Florbalové školy se ve 2. lize juniorů utkal s FBC Plzeň a s týmem Sport Club Klatovy. A dopadlo to tak napůl!

FBC Plzeň B - Florbalová škola Plzeň 0:5

Snahu, kterou měl B-tým plzeňského FBC rychle naši junioři utli gólovým přídělem. Po třetinách 0:2, 0:0 a 0:3 jsme si připsali povinné body. Nejvíce se na vítězství bodově podílela dvojice Vojtěch Mrvík a Ondřej Hlinovský.

Florbalová škola Plzeň - Sport Club Klatovy 4:7

Klatovy byly lepší a nakonec se během utkání postupně prosadily. Po třetinách 3:3, 1:2, 0:2 došly k vítězství. Třemi góly se prosadil Ondřej Hlinovský (3 + 0), ale body to nepřineslo.

Starší žáci

> Bílí

V sobotu byly v této kategorii oba týmy ve hře. Hrál se první koš na hřišti ve Františkových Lázních, kde se postavili starší žáci bílí postupně třem soupeřům. Po dvou zápasech na nás opět vyšel soupeř z Chebu. Nezaváhali jsme a vedeme po dvou kolech tabulku soutěže právě před Chebem.

Florbalová škola Plzeň bílí - FBC Plzeň Blue 3:2

FbC Rokycany - Florbalová škola Plzeň bílí 0:7

Florbalová škola Plzeň bílí - USK Akademik Cheb 2:0

Komentáře trenérů

Komentář Matěje Suráka, trenéra starších žáků: "Do Františkových Lázní jsme jeli bez marodů a očekávali jsme těžší zápasy než v minulém kole. Během 14 dnů jsme pilovali věci, které nám na prvním turnaji nešly a kluci mě příjemně překvapili. S FBC nás trápily individuální nepřesnosti, s Chebem jsme odevzdali zatím nejlepší výkon, nepustili jsme je k ničemu. Hlavní je neusnout na vavřínech a makat dál, máme spoustu nedostatků ve hře a je na čem pracovat. Nyní je hlavní, aby se kluci dali zdravotně do pořádku a znovu jdeme do práce. Plánujeme přátelská utkání v Praze a musíme se zlepšit s míčkem na florbalce. Pokud odvedeme dobrou práci v tréninku, vrátí se nám to v zápasech - Hraješ tak, jak trénuješ."

> Oranžoví

Oranžový tým cestoval do sportovní haly v Klatovech, kde se potkal s týmem TJ Tlučná, domácími Klatovy a závěrečné utkání odehráli starší žáci s velkou podporou od mladších žáků s FB Hurrican Karlovy Vary. Se soupeři jsme hráli poměrně vyrovnaná utkání, ale opět nás trápilo neproměňování šancí. Poprvé se hoši vůbec nedokázali prosadit proti Tlučné, pak nás klatovský brankář vychytal a utkání skončilo nerozhodně a až napotřetí jsme dokázali zvítězit. Porazili jsme bílé Karlovy Vary.

Florbalová škola Plzeň oranžoví - TJ TLučná 0:4

Florbalová škola Plzeň oranžoví - Sport Club Klatovy 4:4

Florbalová škola Plzeň oranžoví - FB Hurrican Karlovy Vary white 10:4

/Foto: Sport Club Klatovy/

Komentáře trenérů

Komentář Libora Boldy, trenéra starších žáků: "Do Klatov jsme odjeli s polovinou kádru doplněnou o mladší žáky. Ve třetím koši jsme očekávali, že se prosadíme, ale první zápas nám ukázal, jak moc je to těžké. S Tlučnou jsme se přes velké hráče červených nedokázali prosadit. S Klatovy už jsme sahali po vítězství, ale nakonec jsme byli rádi za vybojovaný bod. Karlovy Vary už jsme dokázali rozstřílet, ale opět jsme se nevyvarovali několika zaváhání v obraně. Trápí nás pořád základní nedostatky - kontrola míčku, přihrávka, střelba. Špatně řešíme přečíslení a návraty do obrany. Musíme zlepšit přístup v tréninku a ukázat, že má ta každodenní práce smysl."

Elévové

Oba týmy elévů pod vedením nového trenéra Tomáše Janouškovce se sešly v jednom turnaji s plzeňským FBC blue. Svůj první turnaj opanovali, FBC Plzeň nenechali ani bod a ve vzájemném zápase se prosadili proti bílým dvakrát oranžoví!

Florbalová škola Plzeň Oranžoví - Florbalová škola Plzeň Bílí 14:2 - 6:2

FBC Plzeň Blue - Florbalová škola Plzeň Bílí 5:9 - 2:4

FBC Plzeň Blue - Florbalová škola Plzeň Oranžoví 2:11 - 1:7

Komentáře trenérů

Komentář Tomáše Janouškovce, trenéra elévů: "Oba dva týmy, jak oranžoví, tak bílí si vedli podle představ trenérů. FBC Plzeň se neukázalo jako velká zkouška a hráči odehráli turnaj naprosto v klidu. I přes lehčího soupeře se našly věci, na kterých je potřeba co nejdříve zapracovat. Každopádně začátek sezóny se vyvedl dobře a teď jen nepolevit."

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020