Gorily Plzeň - Florbal

Florbalový předkrm v podání béčka a mladších žáků

Sobotní dopoledne ve šťáhlavech a v tlučné

V pozvánce na turnaje jsme psali, že se musíte rozkrájet, pokud chcete být všude. Ve stejnou dobu se v sobotu dopoledne představily tři různé kategorie - B tým, mladší žáci a také nejmenší děti z přípravky a minipřípravky.

Před divizním derby hrál B tým

Do Šťáhlav zamířil v sobotu dopoledne B tým Florbalové školy Plzeň. S méně hráči v sestavě, ale o to s větší chutí se pustili do dvou soupeřů. V prvním přišla prohra s týmem Florbal Sokolov B 3:5 a ve druhém nešťastné prodloužení, kdy jsme podlehli FBC Plzeň B 5:6p.

Florbalová škola Plzeň B - Florbal Sokolov B 3:5

FBC Plzeň B - Florbalová škola Plzeň B 6:5p

V prvním zápase se B tým potkal s týmem Florbal Sokolov B a byl to opravdu pěkný zápas. Po první části byl stav vyrovnaný 1:1, podobně to dopadlo i ve druhé třetině, kdy byl stav 2:2. Výborně jsme vstoupili i do třetí, ale na gól Ondřeje Hlinovského odpověděli ještě třikrát sokolovští 3:5.

Zápas s FBC Plzeň B měl trošku jiný náboj. Povedla se nám první část, kdy jsme v utkání ujali vedení a zvyšovali ho až na 3:0. Ale ve druhé části byl průběh opačný a góly padaly na druhé straně - 3:3. Ve třetí části FBC pokračovalo a zvyšovalo na 4:3 a pak znovu na 5:3. Ve 37. minutě zadělal Jiří Trnka k dramatu snížil a po time-outu se povedlo tři vteřiny před koncem vyrovnat Dominiku Rejtharovi 5:5. Rozuzlení přišlo v prodloužení, výhru vystřelil béčku FBC Václav Dvorný - 5:6p.

Ligový turnaj mladších žáků v tlučné

Do sportovní haly v Tlučné přijel tým mladších žáků. Byli natěšení na tři soupeře. S Interobalem Plzeň jsme se utkali úplně poprvé v historii a byla z toho jasná výhra mladých goril v poměru 14:1. Interobal, bohužel, doháněl florbalovou kvalitu tvrdostí. Vzápětí byl dalším naším soupeřem domácí tým TJ Tlučná. Také velmi tvrdě hrané utkání, plné soubojů na malém prostoru sportovní haly, bylo znovu v naší režii a zvítězili jsme 12:2. Potěšily velmi dobře zvládnuté přesilovky, kdy jsme proměnili jak tu 5 na 3, tak následnou 5 na 4.  A oba góly padly po hezkých kombinačních akcích. Závěrečné utkání turnaje jsme hráli s Florbal Slavoj Tachov černí. Výborné utkání, se skvěle hrajícím soupeřem, rozhodli těsně tachovští ve svůj prospěch 1:2. Úvodní polovinu jsme prohráli 0:1, kdy gól padl současně s klaksonem, ve druhé jsme se dostali k vyrovnání, ale zápas rozhodla úspěšná dorážka v našem brankovišti.

Florbalová škola Plzeň - Interobal Plzeň 14:1

Florbalová škola Plzeň - TJ Tlučná 12:2

Florbalová škola Plzeň - Florbal Slavoj Tachov Černí 1:2

Komentář trenérů:

Trenér Libor Bolda byl spokojený zejména s přístupem hráčů: "Zápasy v turnaji všichni odmakali, šli do toho naplno, i když ty první dvě utkání musely hodně bolet. Hrálo se hodně tvrdě. Téměř každý se dokázal prosadit i střelecky, padlo opravdu hodně branek. Zápas s Tachovem nebyl žádný propadák, prohry ke sportu patří a tohle bylo vyrovnané utkání. Bohužel jsme nestačili Tachovu s prací na míčku, málo jsme ho měli pod kontrolou a nedařila se hra křídel. Pak jsme se ani nedostávali do šancí. Takové zápasy jsou i o štěstí. Sluší se pogratulovat soupeři a těšíme se na další zápas, kdy to můžeme Tachovu vrátit. Pochválit musím oba brankáře, podávají vynikající výkony a dělají nám ta rozhodnutí, kdo bude chytat těžká. Děkujeme za podporu a fandění rodičům!"

Přípravka bojovala v Horšovském Týně

Další turnaj přípravek připravili 16.11.2019 pořadatelé v hale v Horšovském Týně. Naši se postupně utkali se dvěma domácími tými a s Tlučnou. Opět se podařilo dětem ukořistit jeden skalp soupeře.

Turnaj popisuje trenér Filip Tábořík: "V Horšovském Týně to už byl 3. letošní turnaj přípravek, kdy s jednou výhrou ze tří zápasů (GO – GO Horšovský Týn bílí, TJ Tlučná, GO – GO Horšovský Týn červení) jsme si určitě neuřízli žádnou ostudu! Společně se Standou Nedvědem vidíme u dětí velký pokrok ve všech ohledech. S každým turnajem je vidět neskutečný posun. Jak ze stránky herní, tak i týmové. Samozřejmě je vždy co zlepšovat (např. naším držením míčku většinou soupeře drtíme, ale samotné zakončování vázne), a proto dál pokračujeme v naší práci. Děkujeme rodičům za podporu a silné nervy při napínavých zápasech. Uvidíme se na dalším turnaji 30.11.2019, který sami pořádáme!"

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020