Gorily Plzeň - Florbal

Juniorka porazila Sokolov

Juniorům se doma dařilo

Dobrým výkonem se prezentovali naši junioři na ligovém turnaji, který se pořádal v univerzitní hale ZČU. V turnaji měli jen jednoho soupeře - Florbal Sokolov

Florbalová škola Plzeň - Florbal Sokolov 9:6

V rychle hraném utkání se hned v první minutě ujali vedení hosté. Za náš přestupek bylo nařízené trestné střílení, a to proměnil Vojtěch Kaňka. Druhý gól hostů přidal v osmé minutě Aleš Gorožanin a o minutu později bylo ještě hůř - na 0:3 zvýšil Jan Lazebník. Až v desáté minutě se prosadily i gorily, Vítek Šedivý snížil na 1:3.

Ve druhé části Dominich Kmoch snížil na 2:3, ale potom se opět prosazovali sokolovští. Aleš Hoch prostřelil Martina "Lennyho" Lenárta a bylo to 2:4. Ve 21. minutě bylo znovu ještě hůř, to Jan Hlavsa dával na 2:5. Dalších třicet vteřin a pošesté vytahujeme míček se sítě, druhý gól v utkání pro Aleše Gorožanina. Gorily stále nic, až potom Vítek Šedivý znovu snižuje na rozdíl tří branek - 3:6. Mohlo být i lépe, ale 2 přesilovky za sebou, které nám fauly nabídl Sokolov nikdo neproměnil.

Ve třetí části to bylo buď a nebo. Dominik Kmoch zavelel do útoku a prosadil se střelou na 4:6. Pak byl blízko hattricku, ale trefil jen tyč! Ani Sokolovu nebylo přáno, břevno zachránilo Martina Lenárta. Ondřej Hlinovský si z dvou soupeřů udělal kuželky a zakončil k pravé tyči. Je to jen o gól! A dokonce ještě 5 minut! Tomáš Bártík dokázal vyrovnat hned po minutě velkého tlaku. Pak si to vzal do rukou opět Ondra Hlinovský. Provedl slalom od pravého mantinelu a tvrdým bekhendem zakončuje na bližší tyč! Vedeme poprvé v zápase - 7:6. Najednou máme ve všem navrch a Ondra Hlinovský je k nezastavení - 8:6. Držíme míček a půlminuty před koncem Ondra Hlinovský korunuje svůj výkon čtvrtým gólem. Po skvělém závěru tak vítězíme 9:6.