Gorily Plzeň - Florbal

Mladší žáci vítězně a další souhrn z víkendu

Skvěle si vedli mladší žáci na turnaji na Lokomotivě

V neděle byla hala Lokomotivy dějištěm tří rozdílných zápasů v ligové soutěži, které čekaly na mladší žáky. V prvním utkání se střetli s týmem Rokycan. A dlouho trvalo než jsme se prosadili střelecky. Když už se zdálo, že budeme ztrácet, gól rozhodčí neuznali a ani naši rychlou odpověď. Až pak jsme se prosadili a dokonce uhráli utkání s čistým kontem obou brankářů - Filipa Černého a Vítka Albla - 4:0. Další utkání s Klatovy bylo pouze o tom, kdy se naše převaha projeví ve skóre. V týmu klatovských bylo až příliš elévů, kteří nemohli našemu náporu stačit. Jednoznačné utkání se zadrhlo jen jednou, kdy jsme vypadli z rytmu - konečný stav 12:2. Ve třetím zápase, který začínal ihned po střetnutí s Klatovy, nás čekal tým FBC Plzeň. Hráči s velbloudem ve znaku hned na začátku zápasu potrestali naši riskantní rozehrávku, ale nám se podařilo rychle zareagovat a stav otočit. Když se přesným volejem prosadil nováček v našem družstvu Jakub Slavotínek, šli jsme do vedení a to jsme navyšovali dál až na 6:1. Až pak se znovu chytli soupeři a snížili. Chystal se dramatický závěr! Až při závěrečné power-play přišel uklidňující pojišťovací gól do prázdné - zvítězili jsme 7:3.

Florbalová škola Plzeň - FBC Rokycany 4:0

Florbalová škola Plzeň - Sport Club Klatovy 12:2

Florbalová škola Plzeň - FBC Plzeň 7:3

Komentář trenéra Karla Altmana: "Po trochu opatrném a možná i nervózním začátku utkání s FBC Rokycany jsme se zlepšili v kombinaci, zpřesnili hru a přišla i sladká odměna ve formě čtyř gólů v síti soupeře. Utkání bylo vedeno ve vysokém tempu na obou stranách. Ve druhém utkání jsme narazili na Klatovy, doplněné hráči z kategorie elévů a od začátku zápasu nebylo pochyb o vítězi. Škoda jen spousty neproměněných příležitostí, skóre mohlo být ještě vyšší. V posledním utkání turnaje jsme narazili na domácí tým FBC, který šel hned v úvodu utkání po naší chybě do vedení, ale poté jsme začali hrát svou hru, rychlostí a kombinací soupeře přehrávali, výsledek otočili na 6:1 a pak v euforii zápas dohrávali. Všichni hráči ukázali progres, který je od začátku sezony viditelný, je to odměna za poctivý přístup v tréninku. Odmakali celý turnaj na 100 % a je vidět, že jdeme správným směrem, i když neustále je na čem pracovat. Velké poděkování zaslouží i rodiče, kteří hráčům vytvořili skoro domácí prostředí!"

B-tým hrál v Domažlicích

O další body do tabulky Regionální ligy mužů bojoval náš B-tým v sobotu v Domažlicích.

TJ Sokol VejprniCe - Florbalová škola Plzeň B 5:4 PN

Florbalová škola Plzeň B - SK Jiskra GO-GO Domažlice B 7:2

V prvním zápase se potkali se Sokolem Vejprnice a byla to opravdová bitva se vším všudy. Vejprnice šly do vedení 3:0, Bořek Ozom po přihrávce Matěje Zicha snížil, ale znovu nám odskočili už na 4:1. Třemi góly do konce druhé resp. třetí části jsme výsledek dorovnali - 4:4. O konečné podobě výsledku rozhodly až nájezdy. O bodech pro Sokol rozhodl Jakub Šefrna, prohráli jsme 5:4 PN.

O bodech z druhého utkání proti B týmu Domažlic bylo rozhodnuto asi už po první třetině, kdy jsme vedli 3:0. Další část jsme vyhráli 3:1 a poslední třetina už jen kosmeticky upravila stav na konečných 7:2. Střelecky se prosadil Bořek Ozom (3+1).

První výhra pro naše nejmenší

V sobotu se hrála i ligová soutěž přípravek, kdy se v tělocvičně na Doubravce sešly čtyři družstva. Soupeřem gorilek byly děti Horšovského Týna, FBC a plzeňské Slávie. Byla to dramatická utkání a přinesla i spoustu střeleckých příležitostí. Takový florbal se musí líbit rodičům a všem fanouškům nejmenších hráčů. První utkání s Go-Go Horšovský Týn nedopadlo jen těsně - 7:8, ve druhém se nám letos poprvé podařilo zvítězit, těsná výhra 8:7 nad FBC Plzeň. Se Slávií přišla prohra 8:6, ale nejsme smutní! Výkony jdou nahoru, každá další zkušenost přináší lepší řešení situací a to je smysl i pro náš trénink. 

Florbalová škola Plzeň Oranžoví - Go-Go Horšovský Týn 7:8

Florbalová škola Plzeň Oranžoví - FBC Plzeň 8:7

Florbalová škola Plzeň Oranžoví - FBŠ Slavia Plzeň 6:8

Děkujeme rodičům za podporu!

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020