Gorily Plzeň - Florbal

Mladší žáci začali ligovou sezónu v Rokycanech

Jen o pár hodin dříve než začal divizní zápas A týmu s FBC Rokycany se odehrál v házenkářské hale turnaj mladších žáků. Do ligového kolotoče jsme po letních změnách vstoupili se značně omlazenou sestavou, kde nechybělo ani několik elévů. Ale ti se na hřišti rozhodně neztratili, stejně jako nováčci v našem dresu.

Florbalová škola Plzeň - TJ Tlučná 6:1

První utkání bylo nejprve hodně opatrné a ani jeden tým se nijak zvlášť neprosazoval. Až postupně jsme si během první části vypracovali převahu na míčku a z toho pramenily i šance. Náskok postupně narůstal a v brance si tak mohl odbýt premiéru mezi mladšími žáky Vítek Vaidiš.

Florbalová škola Plzeň - FBC Rokycany 7:3

Zpočátku opět bylo utkání opatrné a soupeři se velmi dobře hlídali. Až když se skóre pohnulo poprvé, hra se více otevřela a to svědčilo více nám. Opět naši hráči/hráčky získávali převahu na míčku a dokázali otočit i chvilku trvající nepříznivý stav. Pak už jsme soupeře do šancí tolik nepouštěli nebo skvěle zachytala naše jistota - Filip Černý.

Florbalová škola Plzeň - FBŠ Slavia Plzeň white 3:4

Po pauze jsme nezachytili zřejmě tak dobře tempo zápasu a rychle jsme se ocitli v dvougólové ztrátě. Naštěstí jsme ale dokázali reagovat a ještě do poloviny utkání vyrovnat. Ale znovu jsme asi přemírou snahy soupeře nechali 2x skórovat a horko těžko jsme se dostávali ke snížení. I když jsme se ještě přiblížili během power-play na 1 gól, už to nebylo nic platné. Gratulovali jsme soupeři k výhře.

Komentář trenéra

Po utkání jsme požádali o komentář trenéra Karla Altmana. "Všichni jsme již byli natěšeni na první ligový turnaj mladších žáků. V prvních dvou zápasech jsme nastoupili proti borcům z Tlučné a domácím Rokycanům a vždy po opatrném úvodu jsme se rozehráli, předvedli svou kombinační hru a soupeře vcelku jasně přehráli 6:1 , resp. 7:3. Poté jsme po dvouzápasové pauze nastoupili proti neporažené Slavii. Bohužel jsme nezachytili úvod zápasu a prohrávali jsme brzy 0:2. Zlepšeným výkonem jsme vyrovnali, ale pak se nechali zbytečně někteří hráči rozhodit spornými výroky rozhodčích a opět jsme prohrávali o dva góly. V závěrečné power-play se nám podařilo snížit na 3:4, ale na víc už jsme neměli čas. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedené výkony, jmenovitě Filipovi, který nás podržel mnoha skvělými zákroky a i Kubovi, pro kterého to byl první "velký" zápas a skvěle zapadl do kolektivu. Ale ani ostatní za nimi nezaostávali. Víme, na čem zapracovat a na příštím turnaji chceme být ještě lepší. Nesmím zapomenout ani na rodiče, kteří nás po celý turnaj povzbuzovali a podporovali."

Další články

Znovu obrazem na Gorilí den

Přidáno 14.06.2020

Gorilí den byl parádní

Přidáno 08.06.2020